Tanie okna – drewniane, pvc a może aluminiowe?

Większość inwestorów ma ograniczony budżet, dlatego poszukując stolarki okiennej do swoich domów i mieszkań poszukują przede wszystkim tanich okien. Jak jednak wybierać okna, żeby kupić te, które będą najlepiej dopasowane do naszych potrzeb i nie wydać przy tym dużo?

Tanie okna drewniane – czy to możliwe?

Wiele osób marzy o oknach drewnianych, które uznawane są z ekskluzywne i eleganckie. Niestety w momencie porównania cen z oknami plastikowymi okazuje się, że są one znacznie droższe. Wyższa cena okien drewnianych wynika z dłuższego procesu ich produkcji. Wykonywane są ze specjalnie przygotowanego i łączonego drewna. Zabiegi te są kosztowne i pracochłonne, ale są konieczne, aby okna były trwałe. Jeśli zatem znajdziemy tanie okna drewniane, zanim je zmówimy, należy porównać ich parametry z oknami pvc. Może się bowiem okazać, że za tę samą cenę, którą zapłacimy za okna drewniane w standardzie, możemy mieć okna plastikowe z bogatym wyposażeniem dodatkowym. Może się okazać, że te drugie będą też miały znacznie niższy współczynnik przenikania ciepła, lepszą izolacyjność akustyczną i lepszej jakości okucia. Musimy wówczas zadać sobie pytanie, czy nie lepiej zamówić okna plastikowe w okleinie imitującej drewno, które będą miały znacznie lepsze parametry techniczne, niż najtańsze okna drewniane.

Tanie okna pcv – cennik

Często producenci próbują zwabić klientów promocjami. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję, warto wycenić potrzebne nam okna w kilku miejscach. W dzisiejszych czasach, korzystając z Internetu, bardzo szybko wyszukamy firmy, które oferują tanie okna. Warszawa ma pod tym względem chyba największą ofertę, ale równie łatwo możemy to sprawdzić także w innych miejscowościach w całej Polsce. W zawiązku z tym, że zakup okien jest inwestycją co najmniej na 20 lat, należy dobrze się do niego przygotować, aby wiedzieć, na co zwrócić uwagę porównując oferty. Często okazuje się, że dane okna są tylko pozornie tanie. Podana cena dotyczy bowiem standardowej wersji, a za wszystkie dodatkowe elementy wyposażenia musimy niemało dopłacić. Pamiętajmy zatem, aby dokładnie sprawdzić cennik producenta, porównując nie tylko ceny, ale także parametry okien.

Okna aluminiowe, czy naprawdę są takie drogie?

Okna aluminiowe do niedawna wykorzystywane były prawie wyłącznie w budownictwie komercyjnym. Powodem tego był ich nowoczesny wygląd i wysoka cena. Obecnie coraz więcej architektów proponuje je w budownictwie mieszkaniowym, ponieważ pozwalają na tworzenie dużych przeszklonych przestrzeni nadających lekkość całemu budynkowi. Niestety dla wielu inwestorów problemem wciąż jest ich wysoka cena.

Podsumowując, najlepszy stosunek jakości do ceny otrzymamy, decydując się na okna plastikowe. Niełatwo bowiem znaleźć tanie okna drewnienie o dobrych parametrach technicznych. Jeśli mamy ograniczony budżet zacznijmy od przejrzenia stron producentów oferujących tanie okna pcv. Cennik szybko pozwoli nam porównać parametry okien, abyśmy sami mogli ocenić czy taki stosunek jakości do ceny nam odpowiada.