Telewizor 75 cali - dlaczego warto kupić

Producenci telewizorów w swojej ofercie posiadają coraz większą liczbę modeli dostosowanych pod względem parametrów do różnych użytkowników. Wśród takich telewizorów szczególne miejsce zajmują urządzenia 75-calowe. Dla kogo są one przeznaczone i jaki telewizor o tych rozmiarach warto kupić?

Telewizor 75 cali – dla kogo?

75-calowy telewizor jeszcze parę lat temu nie cieszył się tak dużą popularnością. Rozwój technologii w zakresie jego produkcji spowodował jednak, że jest on coraz częściej spotykany wśród osób, które cenią sobie rozrywkę na wysokim poziomie. Wynika to ze spadków jego cen oraz zastosowania w nim innowacyjnych rozwiązań. Telewizor 75 cali doskonale sprawdzi się przede wszystkim wśród osób, które w swoim domu lub mieszkaniu chcą stworzyć kino domowe i zapraszać swoich bliskich, a także fanów gier online, szczególnie tych wieloosobowych. Z takiego telewizora, dzięki jego rozmiarom i przy odpowiednim rozmieszczeniu miejsc siedzących, może korzystać jednocześnie nawet kilkanaście osób. To spore udogodnienie, jeśli ma się dużą rodzinę lub dużą grupę znajomych. Decydując się na ulokowanie w danym pomieszczeniu takiego sprzętu jak telewizor 75 cali, należy pamiętać, że zalecana odległość widza od telewizora o takich rozmiarach powinna wynosić od 1,5 do ok. 3,2 metra. Dzięki temu osiągnie się optymalne warunki oglądania programów telewizyjnych, śledzenia filmów i seriali, czy też rozgrywki online. Konieczne jest w takim przypadku właściwe rozmieszczenie mebli, które zapewni komfortowe śledzenie obrazu.

Jaki telewizor 75 cali warto kupić?

Jeśli chodzi o telewizor 75 cali, oprócz ceny (różnice w tym zakresie mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych), przed zakupem warto zwrócić także uwagę na zastosowane w nim dodatkowe technologie.  Zwiększają one jego możliwości, sprawiając, że staje się on centrum rozrywki domowej.

Producenci telewizorów prześcigają się w tym zakresie w pomysłach. Na przykład telewizor 75 cali Samsung QLED TV 2018 Q9F wyposażony jest w następujące rozwiązania:

– Q Color – technologię, która zapewnia 100% natężenia kolorów, niezależnie od naświetlenia sceny,

-Q Contrast Elite – technologię, która podkręca kontrast przy ciemnych scenach,

– Q HDR 2000 – technologię, dzięki której możliwe jest stworzenie realistycznych obrazów, w których materiał jest optymalizowany scena po scenie,

– Ambient Mode – tryb telewizora pozwalający na wtopienie się go w wystrój mieszkania, dzięki temu, że może on wyświetlać obraz ściany, na której jest zlokalizowany lub zdjęcia, prognozę pogody lub bieżące wiadomości.

Równie istotny jest zastosowany w telewizorze standard obrazu. Starsze modele telewizorów posiadają obraz w rozdzielczości Full HD (1920×1280 pikseli).  Pozwala to, co prawda, na oglądanie wszystkich kanałów telewizyjnych w HD, ale bardziej wydajne są telewizory 4K Ultra HD, które zapewniają najlepsze odwzorowanie szczegółów. Jest to szczególnie istotne przy telewizorach 75-calowych, których powierzchnia ekranu jest bardzo duża, przez co o wiele łatwiej o niedokładności.

Telewizor 75 cali – cena

Koszt zakupu telewizora 75-calowego uzależniony jest od zastosowanych w nim przez producenta rozwiązań. Zwykle waha się on pomiędzy kilkoma a kilkunastoma tysiącami złotych. Najdroższe modele są jednak warte swojej ceny ze względu na zastosowanie w nich zaawansowanych technologii, które pozwalają na skuteczne poprawianie obrazu przez cały czas korzystania z nich i przez wiele lat są w stanie dawać radość z oglądania ulubionych programów czy filmów. W nowoczesnych telewizorach 75-calowych ryzyko wypalenia się wyświetlacza jest zminimalizowane, a kolory pozostają długo takie same.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here