Tusz do rzęs wydłużający

I chociaż dla mężczyzn to wydaje się być błahostką, my dobrze znamy wagę tego problemu. To właśnie dzięki tuszom do rzęs nasze spojrzenie jest wyraziste, oczy nabierają idealnego kształtu, a my możemy kusić spojrzeniem. Jeśli choć raz w życiu przyciągnęłaś uwagę mężczyzny trzepocząc zalotnie rzęsami, wiesz o czym mówimy.
Najważniejsze podczas doboru tuszu do rzęs jest zwrócenie uwagi na:
• kształt, wielkość i rodzaj aplikatora
• formuła tuszu, która ma przynosić konkretne efekty
• substancje dodatkowe w składzie produktu
• kolor maskary
Wydłużające tusze do rzęs zawierają w swoim składzie drobno zmielone substancje stałe, które w momencie tuszowania rzęs osiadają na ich końcach. Dzięki temu uzyskujemy efekt wydłużenia rzęs. Oczywiście utrzymuje się on jedynie do zmycia, aczkolwiek efekt jest naprawdę powalający.
Wiele kobiet przed aplikacją tuszu nakłada na powierzchnię rzęs odrobinę zwykłego pudru, niekiedy nawet podkładu – taki zabieg sprawia, że nasze rzęsy zyskują dodatkowo dwa razy więcej objętości aniżeli po samym tuszowaniu maskarą. Trzeba jedynie uważać, aby nie przesadzić z ilością pudru i nie doprowadzić do sklejenia rzęs. Warto mieć przy sobie specjalny grzebyk do czesania rzęs i w momencie gdy tylko zauważymy, że nasze rzęsy są posklejane od tuszu – trzeba je jak najszybciej rozdzielić grzebykiem.
Pamiętaj o tym, że najlepszy tusz do rzęs nie tylko spowoduje ich wydłużenie, ale jednocześnie doda im objętości. Warto również zastanowić się nad tym, czy potrzebny nam jest zwykły tusz wydłużający czy też może tusz wodoodporny. W okresie letnim zdecydowanie lepiej sprawdzają się te wodoodporne maskary, gdyż w ogóle się nie rozmazują. Takim tuszem warto również wytuszować rzęsy w momencie, gdy pogoda jest nieciekawa i na dworze np. dosyć intensywnie leje.
Technika tuszowania jest również ważna!
Tusz do rzęs aplikujemy na rzęsy na sam koniec, tuż po wykonaniu makijażu. Pamiętaj o tym, aby szczoteczkę wyciągać bardzo ostrożnie i powoli – tak, aby do tuszu nie dostało się powietrze, które przyśpiesza jego wysychanie. Po wyciągnięciu szczoteczki na jej powierzchni znajduje się odpowiednia ilość tuszu – w związku z tym nie wkładaj jej ponownie do pojemniczka, żeby nabrać więcej kosmetyku, gdyż mija się to z celem.

Tuszowanie rzęs rozpoczynamy od ich nasady, aż po same końce. Rozpoczynamy od górnych rzęs, a dopiero potem tuszujemy dolne. Jeżeli zależy Ci na tym, aby rzęsy były nie tylko wydłużone, ale również lekko podkręcone – malując je, pochyl głowę do przodu.
Po nałożeniu jednej warstwy tuszu, możesz nałożyć kolejną w celu dodania rzęsom jeszcze większej objętości. Raczej unikaj trzykrotnego tuszowania rzęs, gdyż znajdująca się na nich warstwa maskary może być zbyt duża, może się osypywać, a co więcej, może posklejać rzęsy. Dobry tusz do rzęs sprawi, że będą one mocno podkreślone i wydłużone. Co do jego wyboru nie powinnaś mieć większego problemu.
Nasze typy maskar wydłużających:
• Tusz Yves Saint Laurent Baby doll
• Too Faced Better than sex
• Maybelline Total temptation
• Artdeco All In One Panoramic
• Lovely Pump Up

http://www.babiniec-cafe.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNajlepszy tusz
Następny artykułPomarańczowy cień do powiek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here