Ubieramy się na wesele.

W dniu, w którym otrzymujemy zaproszenie na ślub, już wtedy zastanawiamy się nad tym, jak ubrać się na wesele, na które się wybieramy. W dużej mierze to zależy od pory roku, ale jest kilka zasad, które powinniśmy przestrzegać, jeśli jesteśmy gościem tak ważnej uroczystości nie tylko dla młodych, ale również dla wszystkich gości.

O ile mężczyźni mają jedyny chyba dylemat w postaci jakiego koloru ma być garnitur i koszula, to u kobiet jest to bardziej złożone. Przede wszystkim nie należy ubierać sukni białej, ani czarnej. Te dwa skrajne kolory są nie na miejscu, ten pierwszy jest zarezerwowany dla Panny Młodej, drugi, jakim jest czarny jest za smutnym kolorem i możemy spotkać się z dziwnymi spojrzeniami innych gości, jeśli zdecydujemy się na takie ubranie, tak więc lepiej tego uniknąć, należy wybrać strój w innym kolorze. Należy też unikać dużych dekoltów i rozcięć, nie chcemy przecież wyglądać prowokująco, tylko elegancko i z klasą. Więc najlepiej wybrać sukienkę do kolan, albo krótko przed kolano. Fason zależy od tego, jaką mamy figurę i jaki krój stroju najlepiej nam pasuje, jedne kobiety ślicznie będą wyglądać w dopasowanej ołówkowej sukience, z kolei innym paniom można polecić lekko rozkloszowaną, zwiewną suknię w delikatne wzory. Ostatnio modne stały się sukienki typu maxi do kostek, ale nie wszystkim kobietom one pasują z tego względu, że jeśli jesteśmy niskiego wzrostu, to z pewnością taki fason nas jeszcze pomniejszy, a przecież tergo byśmy nie chciały. Należy również pamiętać, że jeśli strój jest na ramiączkach, to najlepiej kupić sobie do tego marynarkę, albo ewentualnie bolerko, tak żeby je przykryć. Dziś na szczęście wybór różnego typu sukienek jest bardzo duży i każda znajdzie dla siebie odpowiednią.

Wesele to najważniejszy dzień dla państwa młodych, a my jako gość musimy ubrać się tak, żeby w żaden sposób nie przyćmić nowożeńców swoim strojem, ale też żeby nie widzieć nieciekawych spojrzeń gości na naszą przykrótką sukienkę, czy za duży dekolt. Ubierzmy się skromnie, ale elegancko.

http://www.prezentbox.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here