W co warto inwestować

Tylko połowa Polaków generuje oszczędności, ale nadwyżki pieniędzy z reguły nie przekraczają wartości dwukrotnej pensji. Ponieważ gromadzenie „zaskórniaków” przychodzi nam z dużą trudnością i wiąże się z licznymi wyrzeczeniami, wciąż boimy się je inwestować. Chociaż mamy świadomość, że nie wystarczy jedynie oszczędzać, ale konieczne jest również pomnażanie pieniędzy, jeśli decydujemy się na ten krok, najczęściej lokujemy środki w instrumenty bezpieczne, które nie wykazują ryzyka utraty kapitału. W co warto inwestować? Przedstawiamy najlepsze propozycje.

Inwestowanie w produkty bankowe

Najchętniej inwestujemy w lokaty bankowe, chociaż nie przeznaczamy na ten cel środków o znacznej wartości. Wolimy zarobić mniej, ale za to pewnie i taką możliwość gwarantują nam w pełni bezpieczne produkty inwestycyjne w banku. Lokata jest swoistą formą „zamrożenia” środków na określony czas. W trakcie umowy instytucja bankowa może swobodnie dysponować pieniędzmi swojego klienta, a w zamian wynagradza go finansowo. Oprocentowanie lokaty jest zarobkiem dla inwestora.

Dokładnie tak samo kwestie inwestowania oszczędności wyglądają w ramach lokowania pieniędzy na koncie oszczędnościowym. W jego przypadku nie ma mowy o utracie pieniędzy, ale zarobek nie jest duży.

Banki oferują również inwestowanie w fundusze inwestycyjne i jest to nieco bardziej agresywna forma pomnażania oszczędności. Im więcej inwestor może stracić, tym więcej może też zarobić. Istnieją oczywiście rozwiązania, które minimalizują ryzyko utraty kapitału, w tym rozkładanie środków na różne fundusze inwestycyjne. Trzeba przyznać, że Polacy coraz częściej interesują się właśnie takim sposobem inwestowania „zaskórniaków”.

Inwestowanie w złoto i surowce naturalne

Złoto było jednym z pierwszych środków płatniczych. Uznaje się, że ten szlachetny surowiec nigdy nie traci na wartości. Na allezloto.pl znaleźć można wyjątkowe pierścionki, naszyjniki, bransoletki czy kolczyki, niektóre tradycyjne, inne z okazałymi kamieniami albo brylantami. Nie ma wątpliwości, że to doskonała forma inwestowania swoich oszczędności. Złoto dobrej próby można zachować, wręczyć jako prezent albo przekazywać z pokolenia na pokolenie. Inwestycyjnie świetnym produktem są również sztabki złota.

Swojej wartości nie tracą również surowce naturalne, w tym kamienie szlachetne. Diamenty, brylanty, ale też kamienie, takie jak topazy, szafiry czy morganity. Warto nabywać je oszlifowane, pięknie komponują się jako element złotej biżuterii.

Inwestowanie w nieruchomości

Inwestorzy, którzy mają spore oszczędności, z powodzeniem inwestują w nieruchomości. Jak widać już od kilku lat, ich wartość nie maleje, ale pnie się w górę. Co więcej, pandemia koronawirusa wywołała spore zamieszanie w tej branży. Dzisiaj mieszkania z rynku pierwotnego, jak i wtórnego są naprawdę drogie. Uznaje się, że inwestowanie w nieruchomości, nawet jeśli w tym celu zaciągany jest kredyt hipoteczny, to jeden z pewniejszych sposobów na pomnażanie środków pieniężnych. coraz więcej inwestorów decyduje się na takie lokowanie oszczędności, aby na nieruchomości zarabiać, na przykład poprzez jej wynajem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here