Wakacje w Polsce

Urlop jest jedną z tych rzeczy, na którą wielu z nas wyczekuje cały rok. Często te dwa, trzy tygodnie spędzone po za pracą są jedynym, pełnym relaksu odpoczynkiem w całym naszym roku. Dodatkowo, jeżeli chcemy wybrać się w bardzo popularne miejsce należy to przemyśleć wcześniej, gdyż musimy liczyć się z tym, że nasze miejsce może zająć nam ktoś inny. Z tego właśnie powodu warto, aby okres ten był przez nas odpowiednio zaplanowany, ze znacznym wyprzedzeniem. Wybór naszego wymarzonego miejsca powinien być zarezerwowany zdecydowanie wcześniej niż przewiduje to nasz szef. Jednak określenie miejsca na wakacje nie jest oczywistą sprawą. Jak mówi powiedzenie „wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma”. Ludzie często wybierają miejsca za granicą. Musisz wiedzieć, że w Polsce jest mnóstwo miejsc godnych spędzenia naszego urlopu. Gdzie na wakacje w Polsce warto się wybrać?

Po pierwsze powinieneś rozważyć opcję wakacji w górach. Pasma górskie w Polsce są obszarami bardzo rozległymi. Karpacz oraz Zakopane to nie jedyne miejsca godne naszej uwagi. Dodatkowo w okresie letnim miejsca te są mocno oblęrzane, dlatego osobom, które chcą uniknąć na ten czas hałasu oraz znaleźć swój cichy zakątek poleca się inne miejsca. Uzdrowisko Wysowa-Zdrój, gdzie znajdują się niebanalne ośrodki wypoczynkowe, które dają turystom wypoczynek z cichym, spokojnym miejscu z dala od miejskiego zamętu. Wysowa-Zdrój położona w dolinie rzeki Ropy, na wysokości ok. 550 m npm. Otaczają ją góry Beskidu Niskiego, z takimi szczytami jak: Ostry Wierch (938m npm.), Cigielka (807m npm.), Jawor (720m npm.) Wysota (788m npm.), Jaworzynka (869m npm.), Kozie Żebro (847m npm.) i Gródek (712m npm.). Pobyt w Wysowej również możliwość poznania nietypowej roślinności i pełni bogactwa świata polskich zwierząt. W pobliskich lasach bytują: nadobnica alpejska, czarny bocian, bóbr, wydra, pojawia się także niedźwiedź, wilk i ryś. Można tu zbierać zioła i grzyby. Miejscowość słynie również ze świetnych wód uzdrowiskowych.

Ochotnica Dolna i Ochotnica Górna to kolejne miejscowości warte uwagi.Ulokowane są u podnóży Gorców. Rozbudowana baza noclegowa oraz liczne szlaki turystyczne sprawiają, że jest to wręcz fenomenalne miejsce na urlop. Gorczański Park Narodowy obejmuje środkową i północno-wschodnią część Gorców. Najwyższym szczytem w parku jest Jaworzyna Kamienicka (1288 m). Podczas wędrówki w najwyższych partiach przy dobrej widoczności można podziwiać doskonale widoczne Tatry. W miejscowościach istnieje mnóstwo atrakcji. Są to między innymi: Kościół św. Michała Archanioła, altany oraz wieże widokowe, ośrodki narciarskie, Góra Wdżar, dom Pamięci Ks. Prof. Józefa Tischnera, rezerwat przyrody Zielone Skałki, zamek Czorsztyn, Jezioro Czorsztyńskie, Zamek Dunajec oraz wiele, wiele innych atrakcji.

Oprócz gór, równie dobrze będzie pojechanie nad polskie morze. W okresie urlopów w tamtym rejonie, jeżeli pragniesz bardziej zacisznego miejsca, powinieneś trzymać się z dala od najbardziej popularnych miejsc. Nad morzem również możesz znaleźć takie nietypowe, a równie pięknie miejsca jak w górach.

http://www.fabrykapodroznika.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here