Wakacje z dziećmi – o czym trzeba pamiętać?

Dla niektórych dorosłych wakacje z dziećmi wydają się ogromnym wyzwaniem i całą masą problemów. Zwykle przed oczami staje im kłopot ze zorganizowaniem czasu swoim pociechom, a wątpliwości pojawiają się już podczas pakowania czy szukania noclegu. Warto jednak zmienić podejście. Wakacje z dziećmi mogą być cudownym wspomnieniem – ważne jednak, aby odpowiednio je zorganizować. O czym zatem trzeba w takich momentach pamiętać?

Decyzję o tym, dokąd wybrać się na wakacje z dziećmi, należy podjąć, biorąc pod uwagę wiek latorośli oraz ich usposobienie, zainteresowania i dojrzałość. Są dwulatki, z którymi świetnie się zwiedza nawet najbardziej egzotyczne rejony, z drugiej strony nie brak często nawet 10-latków, będących w stanie bardzo marudzić podczas takiego sposobu spędzania czasu. Trzeba zatem przemyśleć, jaki kierunek i jaka forma wakacji będzie odpowiadać wszystkim członkom rodziny, w szczególności uwzględniając potrzeby najmłodszych. Na pewno znaczna większość dzieci uwielbia morze, plaże, pobyty nad jeziorem – dostęp do wody pozwala na kąpiele i zabawy w piasku. Wielu maluchów potrafi godzinami spędzać czas w ten sposób, rodzice z kolei mogą nieco odpocząć, oczywiście stale kontrolując, co robią ich pociechy.

Wybierając się na wakacje z dziećmi, warto rozważyć również sposób dotarcia na miejsce. Nie zawsze lot samolotem czy wielogodzinna podróż autokarem jest dobrą opcją. Część maluchów dłuższe dystanse jest w stanie pokonać spokojnie jedynie w rodzinnym samochodzie. Własne auto to na pewno duża wygoda. Podróż przebiega wedle ustaleń jej członków, w razie potrzeb można się zatrzymać na odpoczynek, toaletę czy posiłek. Trzeba jednak zaopatrzyć się w jakieś atrakcje, które umożliwią dzieciom przetrwanie drogi. Nie wszystkie maluchy będą spać, zatem przydadzą się książeczki, gry, a także tablet oraz możliwość obejrzenia filmu lub posłuchania muzyki i audiobooka.

Planując wakacje z dziećmi, nie można zapomnieć o dobrze zorganizowanym noclegu. Opcji spania w czasie wyjazdu urlopowego jest mnóstwo, jednak warto sprawdzić, czy dany hotel jest przystosowany także dla młodszych gości. Coraz więcej miejsc noclegowych przygotowuje swą ofertę właśnie z myślą o dzieciach, przy okazji dając ich rodzicom możliwość większego odpoczynku podczas urlopu. Już sam fakt, że pokoje wyposażone są w wiele akcesoriów, bywa dużym udogodnieniem. Mając niemowlę, nie trzeba np. zabierać łóżeczka turystycznego z domu, a także krzesełek, fotelików, przewijaków, naczyń, wanienki, podgrzewaczy do butelek. Pełna lista rzeczy, które znajdują się w ofercie, jest do sprawdzenia na stronach internetowych danego hotelu. Oczywiście warto również skontaktować się z obsługą (mailowo lub telefonicznie) i dopytać o szczegóły. Starsze dzieci często mogą liczyć na animacje, czyli zajęcia prowadzone na terenie ośrodka. Ponadto na zewnątrz zwykle znajduje się plac ze sprzętem, piaskownicą i basenem. Z kolei w środku maluchy mają dostęp do sali zabaw, pełnej mnóstwa rzeczy, które je zainteresują (zabawki, piłki, kredki, książeczki). Wakacje z dziećmi to także konieczność zapewnienia im odpowiedniego posiłku – na taki również liczyć można w odpowiednich pensjonatach, hotelach czy znajdujących się w sąsiedztwie restauracjach.

http://www.czas-wakacji.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWakacje w Chorwacji
Następny artykułOswojona Afryka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here