Ważne aspekty aranżacji wnętrz

Przestrzeń mieszkalna to niezwykle istotny element życia. Nie zawsze doceniamy wpływ otaczającego nas wnętrza na samopoczucie, a przecież czas spędzony w domu jest tym najważniejszym, gwarantującym odpoczynek i sprzyjającym integracji wszystkich członków rodziny. 

Wygodnie czy funkcjonalnie?

Urządzając nowe mieszkanie, czy też remontując już zamieszkany lokal, często godzimy się na daleko idące kompromisy. Pokutuje przeświadczenie, że nie możemy sobie pozwolić na swobodę aranżacji, ogranicza nas przecież wielkość i kształt przestrzeni, a priorytetem jest realizacja funkcji użytkowych. 

Te dwa aspekty mają oczywiście istotne znaczenie, nie muszą one jednak oznaczać podążania dawno utartymi ścieżkami. Przy odrobinie fantazji i kreatywności uda się połączyć oczekiwania i możliwości w atrakcyjną i funkcjonalną całość.

Powyższe twierdzenie dotyczy zarówno dużych apartamentów, jak i małych mieszkań. Niezależnie od rodzaju lokalu, każdy z nich musi spełniać określone zadania i pokrywać potrzeby użytkowników. Zarówno w przypadku małego, jak i dużego metrażu wyraźnie tworzą się strefy użytkowe, przypisane do rodzaju realizowanej aktywności. 

Te podstawowe, to obszary przeznaczone na wypoczynek, miejsca przygotowywania i spożywania posiłków, łazienka i toaleta oraz sypialnia. Ich granice często się przenikają, najlepszym przykładem są tu otwarte kuchnie połączone z salonem. Takie rozwiązanie nie tylko sprzyja lepszemu zagospodarowaniu przestrzeni, ale też jednoczy domowników.

Postaw na indywidualizm

Stojąc przed niemałym wyzwaniem, jakim jest zagospodarowanie nowego lub remont istniejącego mieszkania, dobrze jest uwolnić wodze fantazji i spróbować spojrzeć na posiadaną przestrzeń z nieco innej perspektywy. Warto usiąść z kartką i ołówkiem, spisać potrzeby, zastanowić się nad sposobem codziennego spędzania czasu. Taka lista pozwoli usystematyzować preferencje i ułatwi ewentualne zmiany. Wprawdzie raczej nie uda nam się uzyskać dodatkowego okna, ale może na przykład warto zrezygnować z jednej ze ścianek działowych na rzecz powiększenia pomieszczeń? 

Niezwykle ważną kwestią jest też dobór mebli. Opłaci się złamanie przywiązanie do modelu opierającego się o schemat: szafa, szafka, stół i dwa fotele, tym bardziej że obecna sytuacja rynkowa sprzyja poszukiwaniu niebanalnych rozwiązań.

Doskonały przykład stanowią meblościanki. Każdy, komu to słowo kojarzy się z ogromnym segmentem zajmującym od podłogi po sufit całą przestrzeń jednej ze ścian, powinien zapoznać się z aktualnymi trendami. Obecnie ten jakże użytkowy rodzaj mebli oferuje nie tylko ogromna funkcjonalność, ale też  potrafi z sukcesem odgrywać rolę atrakcyjnego elementu aranżacji i wystroju. Rozdzielenie poszczególnych modułów możliwość podwieszania części z nich, a przede wszystkim olbrzymia gama kolorów, faktur i wzornictwa czyni z niego ciekawą propozycję zarówno dla pragmatyków, jak i miłośników designu. 

Sklep Per La Vita posiada w swojej ofercie imponujący wybór modeli dedykowanych zarówno dla zwolenników rozwiązań klasycznych, jak i entuzjastów nowoczesnych linii. Odejście od przyzwyczajeń i odrobina kreatywności pozwolą z każdego wnętrza stworzyć przestrzeń komfortową dopasowana do preferencji mieszkańców. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here