Któż z nas nie lubi ciekawych podróży i wycieczek. Tanie linie lotnicze i coraz ciekawsze oferty biur podróży dodatkowo nam w tym pomagają. A zwiedzamy różne miejsce i kraje. Jednym z nich jest Gruzja. Ten kierunek cieszy się coraz większą popularnością.

Swoją przygodę z Gruzji rozpocząć należy od Kutaisi. To niezwykle malownicze miasto. To co trzeba w tym mieście zobaczyć koniecznie to z pewnością Katedra Bagrati. Co ciekawe, jest katedra ta wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Tym bardziej trzeba to miejsce zobaczyć.

Kolejnym przystankiem podczas wczasów w Gruzji jest oczywiście stolica tego kraju, czyli Tbilisi. To co przede wszystkim charakteryzuje to miasto to przepiękna architektura. To wspaniałe połączenie nowoczesności z tradycją. Budową, którą z koniecznie trzeba zobaczyć w stolicy Gruzji jest Pałac Prezydencki. Warto także odwiedzić znajdujący się nieopodal Park Europejski. Będąc na wczasach w Gruzji odwiedzić trzeba także Katedrę Sameba. Jest to jedna z największych świątyń na świecie. Każdy kto był w Tbilisi z pewnością zgodzi się z tym, że można się w tym mieście zakochać.

Oprócz obecnej stolicy Gruzji warto zobaczyć także tę dawną. Leży ona nieopodal Tbilisi. Mowa oczywiście o Mccheta. To co obecnie charakteryzuje to miasto to ogromna liczba budynków pokryta pomarańczowo – czerwonymi dachówkami. To dość niezwykły widok.

Wczasy w Gruzji nie mogą się także obyć bez wizyty w Signangi. To małe i niezwykle urokliwe miasteczko. Miasto to słynie z wielu winnic, w których produkowane jest przepyszne wino. Będą w tym miejscu koniecznie trzeba spróbować tych lokalnych wyrobów. Co więcej, wino produkowane jest tylko i wyłącznie z naturalnych składników.

Gruzja to niezwykle piękny kraj. Z pewnością warty zobaczenia i zwiedzenia. Można się tam wybrać na własną rękę i samemu zaplanować podróż. Jeśli jedziemy na mniej niż 90 dni nie potrzebujemy wizy. Można także skorzystać z oferty biura podróży. Jeśli w sieci wpiszemy hasło „Gruzja wczasy” otrzymamy mnóstwo propozycji ofert wycieczek do Gruzji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here