Ten gmach jest jednym z najbardziej znanych budynków, jakimi może nas oczarować Wiedeń. To niezwykła perełka dawnej architektury oraz dzieło sztuki, obok którego nie można przejść obojętnie. Opera Wiedeńska nie bez powodu jest jednym z najważniejszych punktów w programie każdej wycieczki po stolicy Austrii oraz zabytkiem, któremu znane biura podróży poświęcają tak wiele uwagi. Dlaczego ten zabytek zasługuje na zainteresowanie ze strony turystów odwiedzających Wiedeń?

Biura podróży nie bez powodu zachęcają swych klientów do zwiedzenia tak ciekawego zabytku, jakim jest Opera Wiedeńska. To miejsce ważne i dla melomanów, i dla tych, których fascynuje sztuka oraz dzieje europejskiego budownictwa. Gmach opery może oczarować wspaniałą sylwetką i niezwykłą elewacją, choć to, co najciekawsze, czeka we wnętrzu tej budowli. Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę podczas zwiedzania Opery Wiedeńskiej? Z pewnością jednym z najpiękniejszych elementów jest tu potężna klatka schodowa, znana z pięknej kolekcji rzeźb przedstawiających m. in. sztuki wyzwolone. Kusi też Sala Herbaciana – miejsce, które dawniej należało do ulubionych pomieszczeń samego Cesarza Franciszka Józefa I.

Wiedeń to jedna z najpiękniejszych stolic w Europie oraz miasto, które każdego miłośnika architektury może oczarować swymi zabytkami. Kto w czasie wycieczki po tym mieście odwiedzi słynną Operę Wiedeńską, ten będzie się mógł o tym przekonać na własnej skórze. To wyjątkowy skarb, z którego stolica Austrii może być dumna.

http://www.patland.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here