Wiejskie jajka

Życie na wsi niesie ze sobą dużo ciekawych i pozytywnych kwestii. Jedną z nią jest pożywienie, które przy odrobinie chęci i braku lenistwa, możemy zdobywać w bardzo łatwy sposób. Praktycznie każdy na wsi ma obok domu kawałek działki, na której to może posadzić warzywa i owoce, które wzejdą latem i dadzą nam sporo radości. Nie ma żadnego porównania smak warzyw ze sklepu, a takich które wyhodujemy sobie sami. Nie chciałbym nic ujmować sklepom, ale z reguły są to masowe dostawy z wielkich plantacji, które nie są w stanie tak dopieścić każdego warzywka z osobna. My mając tylko jeden mały tunel, staramy się by pomidory były soczyste, pyszne i wybarwione. Dopiero wtedy je zbieramy i przynosimy do jedzenia. Nie ma więc co porównywać ich z warzywami ze sklepu, które często są twarde.

Kolejną sprawą są zwierzątka, jak choćby kurki, dzięki którym mamy szansę mieć własne jajka i nie musimy po nie chodzić do sklepu. Utrzymanie kur nie kosztuje dużo pieniędzy, gdyż żywią się one głównie trawą i paszą, którą kupuje im się w specjalnych sklepach. Nie jest ona jednak droga i można na niej wykarmić kury przez kilka tygodni. Poza tym zwierzaczki te uwielbiają kukurydzę, namaczany w wodzie chleb i inne pozostałości z obiadu, które prawie codziennie można dla nich zostać. Każda kurwa znosi dziennie po jednym jajku i tylko czasem zdarza się tak, że go nie niesie. Robią to jednak inne i w mojej opinii wystarczy nam około 10 kur, byśmy mieli wystarczającą ilość jajek, by nie kupować ich w sklepie. Sami posiadamy 12 kur i jajka musimy czasem rozdawać, gdyż nie jesteśmy w stanie ich zjeść aż tyle. Chętni zawsze się jednak znajdą, więc nie marnują się one nigdy.

Jajka a odchudzanie, to kolejny temat związany z wyżej już wymienionym. W mojej opinii przyczyniają się one dosyć mocno do tego, że nasza waga z naszą pomocą, zaczyna lecieć w dół. Sam sprawdziłem kiedyś przez jeden miesiąc, jak brak ich spożycia wpłynął na mnie i na moją kondycję, oraz palenie zbędnego tłuszczu i kalorii. Byłem bardzo zaskoczony, ale chudłem dużo mniej, a moje ćwiczenia nie dawały aż tak dużych efektów, jak sobie wcześniej zamierzyłem. Dla tego też postanowiłem, że nie będą one nigdy znikać z mojej diety, a ja postaram się, by jeść je w w liczbie minimum 3 sztuk dziennie. Postanowiłem także, że będę sobie robił przerwę raz w tygodniu, by organizm mógł na jeden dzień za nimi zatęsknić.

Reasumując więc uważam, że jajka są bardzo potrzebne w diecie osoby, która chce zrzucić zbędne kilogramy i wziąć się mocno za swoje zdrowie. Ciężko zastąpić je czymś innym i co prawda na rynku są takowe substytuty, ale nie polecam ich nikomu i jeśli macie tylko dostęp do dobrych jakościowo jajek, to zakupcie sobie na początku tygodnia dwa wkłady. Przydają się one do przygotowania praktycznie każdego posiłku, a co za tym idzie do wzbogacenia naszego organizmu w potrzebne minerały i witaminy. Jajka są bowiem nośnikiem wielu bardzo potrzebnych organizmowi minerałów. Starajmy się wybierać te z małych ferm, które są lepszej jakości.

http://www.zdrowakroplakrwi.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here