Wieszak do przedpokoju – stylowa dekoracja czy praktyczne wyposażenie?

0
1663

Przedpokój bez wieszaka to trochę jak salon bez kanapy. Wieszak pełni niezwykle istotną rolę w korytarzu – zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy to służy przede wszystkim do wieszania kurtek i płaszczy. Ale może on też spełniać dodatkowe funkcje – zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne.

Wieszak – praktyczny w każdym przedpokoju

Do pewnego czasu wieszaki ścienne służyły nam tylko i wyłącznie do wieszania okrycia wierzchniego, parasola czy łyżki do butów. Jednak już od kilku lat na rynku pojawiają się modele, które wprost zachwycają swoją funkcjonalnością. Rzadko spotkamy najzwyklejsze wieszaki w postaci deski z wkręconymi haczykami – no chyba że w przedpokojach urządzonych w stylu retro. Obecnie najprostsze wieszaki mają od razu wbudowaną półkę, która może nam posłużyć jako dodatkowe miejsce na trzymanie czapek czy pudełek z bibelotami. Ponadto bardzo często zdarzają się modele wieszaków na całą ścianę, które mają nie tylko półki, ale także haczyki zamontowane na różnych wysokościach. Haczyki będą idealne także do wieszania torebek czy kluczy. Czasami zamiast gładkiej płyty na ścianę, możemy zakupić wieszak do przedpokoju z lustrem. Wówczas wieszak posłuży nam również do wykonania makijażu przed wyjściem czy po prostu do sprawdzenia, jak wyglądamy w danej stylizacji.

A jeśli wydawało Wam się, że to już wszystko, z pewnością możecie się jeszcze zaskoczyć. W ostatnim czasie bardzo popularne są również wieszaki do przedpokoju z szafką na buty. Szafka ta przyjmuje formę wygodnej skrzyni do siedzenia, dlatego też spełnia od razu kilka różnych funkcji. Jak więc widzicie, wieszak do przedpokoju może mieć różne oblicza, a jego funkcjonalność nie ogranicza się jedynie do wieszania kurtek.

Wieszak do przedpokoju jako stylowa dekoracja

Czy wieszak do przedpokoju może być jednocześnie elementem dekoracyjnym, który nada pomieszczeniu odpowiedni charakter? Jak najbardziej! Na stronie https://zona-design.pl/meble/wieszaki/do-przedpokoju/ znajdziecie najróżniejsze modele wieszaków, które dopasujecie do wnętrz urządzonych w każdym stylu. Jeśli aranżujecie pokój w stylu retro, wybierzcie najprostszy model, składający się z deski oraz haczyków. Przykładem może tutaj być wieszak Hemingway z drewna tekowego znanej marki Invicta Interior. Zarówno samo drewno, jak i wieszaki wyglądają tak, jakby zatrzymały się w poprzedniej epoce.

Sklep meblowy Zona-Design ma również propozycję dla fanów wnętrz industrialnych. Na uwagę zasługuje przede wszystkim model Stack marki Dutchbone, będący połączeniem drewna i metalu. Konstrukcja wieszaka przypomina metalową kratę, uzupełnioną drewnianą półeczką. Całość prezentuje się niezwykle efektownie.

Dla fanów przedpokojów w stylu skandynawskim również znajdziemy rozwiązanie. Do wyboru jest wiele nowoczesnych wieszaków drewnianych w kolorze bieli lakierowanej na wysoki połysk. Szczególnie polecamy wieszaki na całą ścianę, które uzupełnione są o półki na górze oraz na dole. Taki model jest szczególnie przydatny, jeśli mamy niewielki przedpokój i chcielibyśmy w nim zmieścić również kilka pudełek z butami czy czapki na zimę.

Ci z kolei, którzy nie są przekonani do modeli wiszących, mogą postawić na wieszak stojący. W sklepie znajdziemy proste modele wykonane z metalowych rurek, a także z metalu i drewna tekowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here