Witaminy na włosy

Aby mieć piękne i zdrowe włosy, należy je odpowiednio pielęgnować. W większości przypadków, włosy ulegają zniszczeniu z powodu wielu czynników. Aby im zapobiegać, należy stosować odpowiednie preparaty, mające najlepiej naturalny skład oraz witaminy, które wspomagają regenerację włosów, odbudowę i wzrost, a ponadto nadają im blasku i świeżości.

Przyczyny osłabienia włosów

Warto wiedzieć, że czynniki osłabienia włosów dzielą się na takie, na które wpływ mamy oraz takie, które nie zależą od nas. Tymi pierwszymi są wszelkiego rodzaju zabiegi, które mają negatywny wpływ na włosy, a więc często farbowanie, trwała ondulacja, prostowanie, robienie loków lokówką do włosów, ale też mocne zaczesywanie włosów, ciasne spinanie w kucyk, stosowanie nieodpowiednich, cienkich gumek do włosów i spinek, które łamią włosy. Do takich czynników należy również nieodpowiednia dieta. Choć niewiele osób o tym wie, sposób odżywiania ma znaczny wpływ na kondycję włosów. Czynnikami niezależnymi od nas są choroby skóry, choroby ogólnoustrojowe oraz konieczność zażywania niektórych leków.

Witaminy na włosy

Aby odpowiednio odżywić włosy, warto zażywać suplementy, które bogate są w składniki, które znacznie włosy regenerują i mają dobry wpływ na ich wzmocnienie. Są to:
– biotyna – poprawia stan skóry, włosów i paznokci. Jej niedobór może skutkować nawet łojotokowym zapaleniem skóry;
– skrzyp polny – ma działanie mineralizujące, wzmacniające, regenerujące i oczyszczające, włosy staja się odżywione, błyszczą i mają zdrowy wygląd;
– L-lizyna – aminokwas, który jest niezbędny w procesie wzrostu i naprawy tkanek;
– kwas foliowy i witamina B12 – biorą udział w procesach podziału i wzrostu nowych komórek, dzięki czemu przyspieszają regeneracje włosów;
– L-cysteina i L-metionina – są to aminokwasy siarkowe, które mają wpływ na powstawanie keartyny, będącej składnikiem budulcowym włosów, nadaje włosom odpowiednią strukturę.

Inne sposoby na wzmocnienie włosów

Minerały i witaminy na włosy znaleźć można nie tylko w tabletkach i suplementach diety, ale również w wielu produktach odżywczych, a więc w owocach i warzywach, w rybach, nabiale czy produktach pełnoziarnistych. Już po kilku tygodniach od zmiany nawyków żywieniowych, można zauważyć znaczną poprawę.

http://www.latawcedmuchawce.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrzedłużone rzęsy
Następny artykułLokówko prostownica

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here