Biżuteria od zawsze uznawana była za jeden z najlepszych pomysłów na prezenty, zwłaszcza dla kobiet. I są takie okazje, kiedy to właśnie biżuterią wyrażamy swoje uczucia. Co więcej, biżuteria tak silnie w nie wrosła, że oświadczyny, czy ślub nie mogą wręcz odbyć się od pierścionka zaręczynowego i obrączek. Jedyne co się zmienia to gusta ludzi i trendy, bo biżuteria, tak jak i cała moda, podlega trendom. Co więc wybrać na palce ukochanej, bo wybór jest spory, złote i srebrne pierścionki, brylant czy kolorowy kamień szlachetny, w duchu prostoty, czy może ostentacyjnego bogactwa? Co się nosi na palcu?

Znaj narzeczoną swoją

Zanim przejdziemy do samych trendów, warto nadmienić jedną rzecz – każda kobieta ma swój gust i w kwestii biżuterii nie zmienia się on zbyt często. Dlatego przed zakupem pierścionka, warto podejrzeć, co nasza dziewczyna trzyma w puzderku. Dla kogoś, kto woli srebrną biżuterię, wybierzemy raczej srebrny pierścionek, nawet jeśli właśnie mamy modę na złoto. Nie warto na siłę forsować tego, co modne, jeśli nasza partnerka ma już wyrobiony gust i doskonale wie, co jej się podoba.

Minimalistycznie i delikatnie

Ten trend pojawił się kilka lat temu i wciąż ma swoich zwolenników. Chodzi mianowicie o minimalistycznie wykonane i niezwykle delikatne, najczęściej srebrne pierścionki. Charakteryzują się bardzo cienką i prostą szyną oraz niewielkim i pojedynczym kamieniem umieszczonym na pierścionku zazwyczaj w obwodowej oprawie zwanej carga. Jest to wybór przede wszystkim dla tych kobiet, które mają dość cienkie  palce i niewielkie dłonie , jako że na tych większych pierścionek po prostu zniknie, będzie słabo zauważalny, a kontrast wynikły między niewielką biżuterią, a palcami, sprawi, że te drugie wydawać się będą jeszcze większe. Nie znaczy to jednak, że przy większych dłoniach rezygnować musimy z minimalizmu. Srebrne pierścionki świetnie wyglądają na różnych rodzajach dłoni, ale jeśli nasza partnerka nie ma filigranowych dłoni, zdecydujmy się przede wszystkim na pierścionek z nieco grubszą szyną.

Na bogato

Jeśli srebrne pierścionki to nie nasza bajka (a raczej naszej partnerki), to dobrze się składa, bo obecnie na rynku znajdziemy wiele modeli w złocie. Przez wiele lat było nieco na uboczu, uważane za zbyt ostentacyjne lub nie w najlepszym guście, ale obecnie żółte złoto przeżywa swój renesans. I to w jakim towarzystwie! Choć wiadomo, że to diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety, to obecnie niezwykle modne są kolorowe kamienie szlachetne, jak rubin, szmaragd czy szafir, choć te dwa ostatnie będą jednak lepiej wyglądały w srebrnej oprawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here