moda ciążowa

Już pod koniec I trymestru ciąży, przyszła mama może mieć problem z zakładaniem poszczególnych elementów garderoby, które dotychczas służyły jej w ramach doboru codziennych stylizacji. Chodzi nie tylko o to, że przeszkadza w tym rosnący brzuch, ale ciężarna powinna również zrezygnować z niektórych ubrań ze względu na komfort oraz bezpieczeństwo.

Kompletowanie wyprawki dla kobiety w ciąży nie jest proste, chociaż dzisiaj producenci oferują naprawdę świetne rozwiązania. Zakupy ubrań, w których pani w stanie błogosławionym będzie czuć się wygodnie, udadzą się bez najmniejszego kłopotu, jeśli tylko weźmie się pod uwagę kilka cennych rad. Oto one.

Skompletuj tylko potrzebne części ciążowej garderoby

Doskonale wiemy, że moda ciążowa zaskakuje, a producenci ubrań dla kobiet ciężarnych oferują naprawdę wiele rozwiązań. My podpowiadamy jednak, by nabywać elementy oversize, które świetnie sprawdzą się przez cały okres ciąży. Do tego, wybierając konkretne modele ubrań, można je sprytnie łączyć w różne zestawy. Dobrze jest nabyć sukienkę odcinaną pod biustem, która później może służyć jako tunika, legginsy ze specjalnym, elastycznym pasem i takie same jeansy. Sprawdzi się też bawełniana spódnica oraz kilka koszulek z dekoltem w serek.

Stawiaj na wygodę

Nie ma wątpliwości, że moda ciążowa to przede wszystkim ubrania sportowe. Nie ma w tym nic złego, bo przecież rosnący brzuch niejednokrotnie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Odzież ma dawać komfort, a przyszła mama ma czuć się bezpiecznie. Brzuch nie może być uciskany, ubrania nie mogą być zbyt obcisłe.

Zwróć uwagę na jakość

Nie zaleca się, by odzież ciążowa mogła mieć jakkolwiek negatywny wpływ na zdrowie ciężarnej oraz rozwój płodu. Pamiętajmy, że skóra kobiet w ciąży jest niezwykle wrażliwa, o wiele bardziej podatna na podrażnienia i alergie. Co więcej, toksyny przenikają przez skórę i mogą wpływać niekorzystnie również na dziecko. Dlatego, zamiast sztucznych tkanin lepiej postawić na bawełnę organiczną. Dobra jakość ubrań zagwarantuje też możliwość noszenia tych samych elementów ciążowej garderoby przez cały wyjątkowy czas, aż do porodu.

Gdzie kupować ubrania?

Tylko w sprawdzonych punktach handlowych. Chociaż dzisiaj praktycznie każda „sieciówka” ma dział dla kobiet w ciąży, nie zawsze oferuje jakościowe elementy garderoby. Lepiej wybierać polskich producentów albo takich, którzy produkują ubrania najlepszej jakości, posiadają niezbędne atesty i certyfikaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here