masaż

Masaże są niezwykle przyjemne, rozluźniające i wspomagające pracę układu krążenia. Jednak obecnie coraz mniej z nas jest gotowych udać się do salonu masażysty czy spa z powodu panującej pandemii. Miejsca te regularnie są też zamykane ze względu na koronawirusa. Nie oznacza to jednak, że zupełnie nie możemy cieszyć się przyjemnościami, jakie dają masaże. Wystarczy wykonać taki samodzielnie w domu.

Dlaczego masaż jest tak przyjemny i zdrowy?

Już samo przyciskanie i ugniatanie ciała może spowodować, że poczujemy się lepiej i bardziej zrelaksowani. Ucisk, docierając do mięśni, powoduje ich stopniowe rozluźnienie, dzięki czemu następuje pełne odprężenie. Jednocześnie skóra i całe ciało rozgrzewają się stopniowo, poprawia się krążenie krwi i limfy. W efekcie ciało jest lepiej dotlenione i odżywione, a także oczyszczone z zalegających w nim produktów przemiany materii.

Takie wszechstronne oddziaływanie sprawia, że masaż jest jednocześnie przyjemny i zdrowy. Z tego względu powinien być wykonywany regularnie, zwłaszcza, że można go dodatkowo połączyć z innymi zabiegami pielęgnującymi i nawilżającymi, a także aromaterapią.

Jak wykonać profesjonalny masaż w domu?

Profesjonalny masaż w domu można wykonać samodzielnie dla siebie na pewnych partiach ciała, używając do tego dłoni lub specjalnych urządzeń, które go ułatwiają. Znacznie przyjemniejszym doznaniem może być jednak, jeśli wykona go bliska osoba, dlatego warto ją o to poprosić. Romantyczny masaż we dwoje może być także pięknym początkiem uroczego wieczoru.

Oczywiście, masaż można wykonać bez użycia jakichkolwiek kosmetyków. Jednak jego prawdziwy czar pojawia się dopiero, kiedy jest on wzbogacony o specjalne, aromatyczne olejki. Pomagają one w masażu, dodając lekkiego poślizgu dłoniom, przesuwającym się po ciele, dzięki czemu każdy ruch jest delikatniejszy i przyjemniejszy. Dlatego, decydując się na wykonanie zabiegu w domu, warto kupić kosmetyki do masażu.

Dlaczego warto sięgnąć po olejek do masażu?

Istnieje cała gama olejków do masażu, które można wykorzystać w trakcie takiego zabiegu. Jednym z najchętniej wybieranych jest olejek migdałowy, odznaczający się pięknym zapachem oraz doskonałymi właściwościami nawilżającymi. Idealnie sprawdzi się zwłaszcza do cery suchej i wrażliwej, ponieważ zapewni jej poprawę nawilżenia i minimalizuje podrażnienia.

Jednak nie tylko ten jeden olejek sprawdzi się podczas masażu. Równie dobry może okazać się olejek “Miłość”, który łączy w sobie zapachy owocowe i orientalne. Dzięki temu doskonale sprawdza się podczas romantycznego wieczoru oraz może być świetnym prezentem, wskazującym na głębię uczuć.

Masaż oczyszczający

Zupełnie inny charakter ma masaż oczyszczający, przeznaczony między innymi do cery tłustej. Nie oznacza to jednak, że nie można go wykonać w domu. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalną wodę z Morza Martwego, która jest lekko oleista, a jednocześnie bogata w składniki odżywcze i naturalne sole. Pomoże w oczyszczeniu skóry, a w przypadku łagodnych stanów zapalnych przyniesie ulgę i doprowadzi do ich zredukowania. Dzięki niej masaż w domu będzie miał właściwości nie tylko relaksujące, ale także intensywnie pielęgnujące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here