fotolia.com, 145671693 | Autor: tisomboon

Wybierając meble do ogrodu, musimy kierować się ich trwałością, jakością i wygodą. To podstawowe czynniki, które odgrywają znaczącą rolę przy zakupie. Nie ma wątpliwości, że dla wielu osób istotna jest również cena. Czy w tym przypadku droższe znaczy lepsze?

Niekoniecznie. Chociaż przy wyborze mebli drewnianych, lepiej celować w te droższe, czyli wykonane z egzotycznych gatunków drzew, to mamy również dostęp do tanich i trwałych alternatyw. Jednymi z nich są technorattan i praktyczne aluminium, które wbrew pozorom zapewniają szeroki wybór wzorów, kolorów i kształtów. Modele wykonane z plastiku i naturalnego drewna, np. sosnowego, nie będą tak uniwersalne i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Dlatego od kilku lat szczególnym powodzeniem cieszą się produkty wykonane właśnie z technorattanu, czyli „syntetycznej żywicy”, będącej ulepszonym odpowiednikiem naturalnego rattanu. Takie meble przywodzą na myśl podobne do wikliny plecionki, występują w wielu wersjach kolorystycznych i wyróżniają się ogromną, nawet 15-letnią trwałością.

Technorattan będzie również bardzo łatwy w przenoszeniu (jest lekki), czyszczeniu (wystarczy wilgotna ścierka) i bezproblemowy przy całorocznym użytkowaniu. Nie traci swoich właściwości w wyniku intensywnego promieniowania UV, dużej wilgoci, czy działania silnego nacisku. Jest elastyczny, a przy tym niesamowicie odporny na zarysowania, zabrudzenia i odkształcenia. Będzie inwestycją na lata, co trudno powiedzieć o dość nietrwałym plastiku. Co więcej, często jest tańszy niż wyposażenie ogrodowe wykonane z dobrego jakościowo drewna, wikliny, czy bambusa. Drugą interesującą opcją jest aluminium, które powinniśmy rozważyć, kupując np. leżak ogrodowy. Dzięki specjalnym metodom produkcji również wykazuje ono dużą odporność na ścieranie i uszkodzenia.

Szukaj wysokiej jakości w okazyjnej cenie. Gdzie i kiedy kupować, żeby zaoszczędzić?

Zdecydowanie najlepszą porą na zakup mebli ogrodowych są miesiące poza sezonem letnim. W tym okresie można upolować wysokiej jakości produkty w znacznie niższej cenie. Warto wiedzieć, że dobrej jakości wyposażenie i szerszy wybór znajdziemy przede wszystkim w sklepach internetowych. W sklepach online mamy też większe szanse, aby trafić na sezonowe wyprzedaże i rabaty na poszczególne kolekcje. Najlepiej już przed zakupem mebli oszacować, ilu i jakich elementów wyposażenia potrzebujemy, oraz określić sumę, którą chcemy na nie przeznaczyć. Dzięki temu zniwelujemy ryzyko kupowania „pod wpływem chwili” i podejmiemy bardziej przemyślane decyzje.

Pamiętajmy przy tym, że lepiej jednorazowo wydać nieco więcej na trwałe i wygodne produkty, niż musieć wymieniać je co kilka lat. Zastanawiając się nad liczbą potrzebnych mebli ogrodowych, ustalmy, gdzie je postawimy. Wyznaczając wcześniej miejsca, w których umieścimy nowe wyposażenie, unikniemy ich nadmiaru i podzielimy ogród na strefy: wypoczynkową, zabawową, jadalnianą itd. Jeżeli nie mamy zbyt wiele przestrzeni do zagospodarowania, najlepiej zdecydować się na podstawowe minimum: niewielki stolik i krzesła, lub wygodną kanapę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here