chomik

Decydując się na zakup chomika, kierujemy się różnymi motywami. Jedni po prostu uwielbiają takie malutkie stworzonka, inni z różnych względów nie mogą posiadać większego zwierzątka. Jednak bez względu na motywację, chomik może stać się ulubieńcem całej rodziny. Warto jednak mieć świadomość, że posiadanie chomika wiąże się z koniecznością zakupu kilku podstawowych akcesoriów, takich jak: klatka, trociny oraz karma.

Klatka z wyposażeniem dla chomika

Bardzo istotne znaczenie ma wybór klatki dla chomika. Będzie ona bowiem stanowiła miejsce całodziennego pobytu zwierzaka. Wybór konkretnego modelu zależy od wielu czynników, w tym, między innymi wielkości i gatunku chomika. Klatka powinna zagwarantować zwierzęciu godne warunki pobytu i pozwolić na pomieszczenie wszystkich potrzebnych elementów wyposażenia. W sprzedaży dostępne są najróżniejsze modele takich domków dla chomików. Szczególnie komfortowe są produkty marki Comfy.

W opcji są zarówno malutkie klatki, jak również piętrowe rezydencje dla chomików. Dla przykładu klatki Comfy Vetro umożliwiają stałą obserwację zwierzaka, zapewniają pupilowi możliwość ruchu i wspinaczki, ułatwiają zachowanie czystości wokół kuwety, minimalizują hałas wytwarzany przez poruszającego się chomika. Co może znaleźć się na wyposażeniu klatki dla chomika? Do podstawowych elementów należą: kołowrotek, miska, domek, półka, drabinka.

Trociny i ściółka

Chomiki w zasadzie całe swoje życie spędzają w klatce. W niej śpią, bawią się, jedzą i oczywiście załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne. Zadaniem właściciela jest dbanie o czystość i higienę w chomikowym domku. Idealnym podłożem do takiego miejsca są trociny.

Trociny i ściółka pozwalają chomikom poczuć się jak w naturalnym środowisku. Te małe zwierzątka uwielbiają kopać tunele oraz norki, chować się i ukrywać pożywienie. Wypełnienie klatki trocinami i ściółką gwarantuje chomikom komfortowe warunki i dobre samopoczucie.

Karma i przysmaki dla chomika

Równie ważne jest właściwe żywienie chomików. Pamiętajmy, że te zwierzątka są zdane tylko na nas. Dlatego nie można zapominać o zapewnieniu im dostępu do karmy oraz wody. W sprzedaży znaleźć można najróżniejsze produkty żywieniowe dla chomików.

Sklep internetowy Aquaelzoo.pl oferuje smaczne i pełnowartościowe przysmaki dla chomików, w tym: chrupiące poduszeczki z ziołowym nadzieniem, przysmaki z preparowanym ryżem, marchewką, kapustą i groszkiem, mieszanki zbożowe dla chomików, kolby warzywne dla chomików, karmy uzupełniające dla gryzoni (np. siano zawierające surowy błonnik, zioła i pokrzywę albo pyszne ciasteczka wypieczone z cennych zbóż i pysznych warzyw).

Akcesoria dla chomika

Na koniec warto wspomnieć o akcesoriach dla chomika. Godne uwagi są gadżety dedykowane do klatki dla chomika. Wśród nich należy wymienić: drewniany domek narożny, poidełko, kołowrotek, kulę dla chomika.

Na uwagę zasługują także transportery dla małych zwierząt, które są pomocne podczas przenoszenia zwierzaka do innego miejsca. Transporter posiada liczne otwory i zapewnia właściwą cyrkulację powietrza. Otwierana od góry klapka nosidełka pozwala na bezpieczne wyjmowanie zwierzaka. Transporter gwarantuje bezpieczeństwo i uniemożliwia chomikowi ewentualną ucieczkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here