Polacy wreszcie zaczęli baczniej przyglądać się elementom z własnego otoczenia. W końcu coś się ruszyło i oprócz tego, że chcemy dobrze zjeść i dobrze wyglądać, zależy nam na tym, aby nasza najbliższa przestrzeń charakteryzowała się wysokim smakiem i elegancją. Czasy sprawiły, że zawód dekoratora stał się znacznie bardziej szanowany, a przez to opłacalny. Kto może dziś zostać dekoratorem? Najlepiej w tym fachu sprawdzają się osoby o wysokim wyczuciu estetyki i o zdolnościach manualnych. Najczęściej na stanowiskach dekoratorów zatrudnia się osoby, które ukończyły uczelnie o profilach artystycznych, ponieważ właśnie takie osoby mają niesamowicie wysokie poczucie stylu oraz wyczucie połączenia form i materiałów, co w tej pracy jest niezwykle ważne. Nie można sobie pozwolić na żadną przypadkowość. Każdy element dekoracyjny w przestrzeni ma swoją wartość oraz znaczenie. Gdzie najczęściej pracują dziś dekoratorzy? Ich naturalnym środowiskiem bytowania są najczęściej galerie handlowe, czyli miejsca, gdzie znajduje się mnóstwo sklepów wymagających odpowiednich aranżacji dekoracyjnych. Przede wszystkim są to sklepy odzieżowe.
Praca dekoratora
Rzadko kiedy oparta jest o cały etat. Zazwyczaj są to działania wykonywane „z doskoku”. Dostaje się nagle wezwanie, że dany sklep odzieżowy wraz z nadejściem kolejnego sezonu zmienić chce zupełnie wystrój nie tylko swoich witryn, ale także całego obszaru sklepowego. W tym momencie więc dekorator przystępuje do akcji. Całe zadanie zazwyczaj udaje się zrealizować w ciągu jednej nocy. Dekoratorzy o uznanej renomie i z bogatym cv potrafią w ciągu miesiąca „załapać” po kilka poważnych zleceń, z których przychodzą całkiem zadowalające dochody. Kreatywność w tej profesji jest bardzo ważna. Jeśli jakiś punkt czy osoba prywatna ogłasza nabór na stanowisko dekoratora – warto jest przed rozmową kwalifikacyjną zadbać o każdy najdrobniejszy detal własnego wizerunku. To, żeby mieć coś do powiedzenia w czasie rozmowy liczy się niewątpliwie, ale własnym wyglądem pokazujemy też nasz gust oraz smak. Im bardziej pomysłowy, ale też z wyczuciem zostanie on zaprezentowany przed przyszłym pracodawcą – tym bardziej nasze szanse na daną funkcję mogą wzrosnąć.
Zarabianie
Dekoratorzy mogą zarobić całkiem przyzwoite pieniądze pod warunkiem, że regularnie dbają o zdobywanie zleceń. Tylko ciągłość przychodów gwarantuje bezpieczeństwo finansowe. Szerokie pole działania jest bardzo ważne, nie można ograniczać się do jednego środowiska. Z jednakową pasją można dbać o dekoracje sklepowe, domowe lub ślubne.

http://www.flashbook.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here