Zegarek damski

Zegarek damski obecnie nie pełni już wyłącznie funkcji praktycznej, coraz częściej jest traktowany jako alternatywa dla biżuterii. Stał się nieodłącznym elementem kobiecej garderoby i różnorodnych stylizacji. Biorąc to wszystko pod uwagę, należy zatem poruszyć temat, dotyczący jego prawidłowego noszenia.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jak-nosic-zegarek/

Na której ręce należy nosić zegarek, na prawej czy lewej?

To główny dylemat, który dopada większość osób chcących nosić zegarek. Nic w tym dziwnego, ponieważ trudno jest znaleźć prawidłową odpowiedź. Tak naprawdę to na której ręce nosimy zegarek, zależy głównie od tego którą rękę używamy częściej. Jeżeli założymy go na nadgarstek, ręki zdominowane będzie nam niewygodnie, dlatego zdecydowanie lepiej jest go przełożyć, na rękę rzadziej wykorzystywaną. Poza tym jeżeli zdecydujemy się nosić zegarek na ręce zdominowanej, zdecydowanie szybciej go zniszczymy. Wtedy istnieje większe ryzyko urazów mechanicznych. Obecnie na rynku zdecydowana większość produkowanych zegarków jest przeznaczona dla osób praworęcznych, jednak to nie znaczy, że nie możemy korzystać z takiego gadżetu lewą ręką.

Po której stronie nadgarstka nosić zegarek?

Pewnie nie raz zwróciłyście uwagę na to, że niektóre Panie noszą zegarek na zewnętrznej części nadgarstka, a inne na wewnętrznej. Z czego to wynika? Głównie ze względów praktycznych, po prostu osoby, które są na co dzień bardziej aktywne wolą jak ich zegarek jest chroniony przed wszelkimi uszkodzeniami, dlatego noszą go po wewnętrznej stronie nadgarstka. W niektórych przypadkach o zapięciu zegarka po wewnętrznej stronie decyduje czynnik estetyczny, nie zawsze uda nam się dopasować kolor lub print tarczy zegarka do obecnej stylizacji, dlatego możemy go dyskretnie ukryć, po drugiej stronie.

Jakie jeszcze są sposoby noszenia zegarków?

Istnieje jeszcze jedna metoda noszenia zegarka, jednak dotyczy ona wyłącznie osób, które dużo podróżują. Mianowicie zegarek przypina się do paska plecaka podróżnego. Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne, dodatkowo pozwala uchronić nadgarstek przed przemęczeniem. Modele, które są dodatkowo wyposażone w termometr, dzięki tej metodzie mogą ukazywać prawdziwe wskazania.

Zobacz też: http://www.cowtoruniu.pl/figura-odwrocony-trojkat-czym-sie-charakteryzuje/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here