Żyrandole pokojowe klasyczne, a może nowoczesne? Na co warto się zdecydować?

0
1321

Gdy decydujemy się na wybór żyrandola pokojowego, to zastanawiamy się, jak najlepiej wpasować go w swoje wnętrze. Wybór lampy uzależniony będzie od tego, czy preferujemy bardziej tradycyjne, nowoczesne, czy może mieszane klimaty. Zapraszamy do lektury artykułu każdego, kto zainteresowany jest stylowym oświetleniem swojego wnętrza.

Żyrandole do salonu klasyczne – hit, czy kit?

Część osób może spisać na straty stare, dobre, klasyczne żyrandole. Jednak całkowicie niepotrzebnie. Jest to typ lampy, która nie wyjdzie z mody. Niezależnie czy decydujemy się na świecznikową wersję, czy na tę z abażurami, zagwarantować sobie możemy tym wyborem elegancję na najwyższym poziomie.

Jeśli chcemy dodać naszemu salonowi nieco przytulności i ciepła, to idealnie sprawdzą się żyrandole pokojowe z abażurami. Klosze ochraniające żarówkę będą tym samym rozpraszały światło, tak aby nie było ono zbyt rażące. Tego typu lampa wprowadzić może miłą i domową atmosferę do salonu. Na pewno będzie to idealne rozwiązanie do wszelkich pomieszczeń utrzymanych w stylu klasycznym.

Możemy wybierać spośród abażurów materiałowych otwartych od dołu i góry, ale i kloszy szklanych. Te przybierają często różne ciekawe formy. Zdecydować możemy się na klosze w kształcie kielicha, czy miseczki, które otwarte są tylko od dołu albo tylko od góry. Zależnie jaki wolimy efekt świetlny. Możemy też zdeycydować się na model z zamkniętymi kloszami np. w kształcie kuli lub kwadratu.

Modna tradycja

Do typowo tradycyjnych żyrandoli pokojowych bez wątpienia zaliczyć możemy te świecznikowe. One z kolei wpasują się najlepiej do pomieszczeń w stylu antycznym. W takim wypadku żyrandole w kolorze złota lub mosiądzu będą dobrze uzupełniały się z innymi elementami wystroju. Warto pamiętać, że ten typ lampy nie jest zarezerwowany tylko do zabytkowych pomieszczeń. Na zasadzie przeciwieństw można w fajny sposób połączyć elegancki żyrandol świecznikowy z nowoczesnym wnętrzem.

Żyrandole pokojowe nowoczesne

Jeśli zdecydowanie bardziej preferujemy nowoczesne klimaty, to znajdziemy ciekawe opcje również wśród żyrandoli. Przede wszystkim charakteryzują je ciekawe, nietuzinkowe formy. Odchodzą więc one klasycznego od żyrandola posiadającego określoną ilość jednakowych ramion. Żyrandole nowoczesne do pomieszczenia urządzonego w minimalistycznym stylu to często jedyny połyskujący srebrem element w całym wnętrzu. Nic dziwnego, nowoczesny minimalizm ogranicza się do kolorów takie jak czarny, biały a preferowane są raczej bardziej maty niż połysk.

Mimo wszystko jednak, nowoczesny żyrandol pokojowy może z powodzeniem przegonić nudę w pomieszczeniu z założenia minimalistycznym. Szczególnie gdy postawimy na tak wyjątkowe w swej formie modele, jak te stworzone z podwieszanych pionowo metalowych rurek, albo obręczy. Najczęściej przy tak nowoczesnych modelach używa się energooszczędnych technologii. Dlatego coraz popularniejsze stają się żyrandole led.

Błysk nowoczesności

Nie zapominajmy również o równie popularnych żyrandolach kryształowych. Te głównie kojarzone są z pomieszczeniami w stylu glamour. Jednak ciekawym zabiegiem jest umieszczenie ich w salonach, w których króluje nowoczesność. Szczególnie gdy dysponujemy sporą przestrzenią. W takim wypadku żyrandol będzie grał pierwsze skrzypce w pomieszczeniu, nadając mu wyjątkowości i elegancji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here