Zmiany powodują u ludzi lęk. Przede wszystkim mają obawy co do konsekwencji jakie pojawią się, kiedy coś w naszym życiu będzie inne. Nie wiemy jak na to zareagujemy a przede wszystkim, czy one okażą się dla nas pozytywne. Te wszystkie obawy sprawiają, że nie lubimy zmian i są one dla nas zagrożeniem, nawet jeśli zobaczymy na przykładzie innych osób, że zmiany nie są źle to sami nadal będziemy się wahać

Lęk przed porażką
Porównując się ciągle do innych będziemy zamknięci na zmiany. Zawsze czyiś sukces wydaje się mało realny, a na pewno nie wierzymy, że my również będziemy mogli odnieść podobne powodzenie, czy to w życiu prywatnym, czy zawodowym. Zawsze to my wpadniemy blado na tle grupy a nie na odwrót. Kryje się to w niskim poczuciu własnej wartości. Nie przypuszczamy, że mamy w sobie na tyle siły, by podobnie jak osoby którymi się inspirujemy były nami samymi. Dodatkowo mamy błędne przekonanie, że porażka zawsze jest czymś złym. Nie widzimy, że przecież to ona pcha nas mu zmianom na lepsze.

Boimy się wykluczenia

W wielu środowiskach osoby, które dokonały jakiś zmian w życiu i przy tym odniosły sukces są szybko wykluczane że środowiska. Nie są np. zapraszanie na spotkania czy imprezy. Wiele osób nie lubi kiedy ktoś, kto zawsze miał „pod górkę” nagle wybija się i zmienia swoje życie. Najczęściej kierowane jest to zazdrością. Podświadomie też wolimy przebywać z osobami, które mają w życiu równie trudno co my. Możemy być wtedy spokojniejsi, nie porównujemy się i mamy z kim narzekać na swój los. Pytanie czy potrzebne nam osoby, które chcąc się dowartościować ciągną nas w dół, czy raczej chcemy, by nas wspierały i były z nami niezależnie od tego co dzieje w naszym życiu.

Nie wiemy czy zmiany jakie chcemy wprowadzić są dobre dla nas

Jeśli chcemy inaczej żyć niezależnie od tego, czy wiąże się to że zmiana pracy czy stylu życia dopóki czujemy się z tym dobrze i nikogo nie krzywdzimy to te zmiany są jak najbardziej na plus. Dzięki nim na pewno staniemy się lepsi także dla innych ludzi. Pamiętajmy że nasze szczęście zależy od nas i naszego podejścia do rzeczywistości. Póki my sami czujemy się dobrze i nie mamy poczucia winy, dopóty te zmiany, które wprowadzamy są dla nas korzystne. Możemy na nich zyskać, ale też sprawimy, że nasze najbliższe otoczenie będzie szczęśliwsze. Jeśli zmiany te sprawiają radość nie tylko nam, to tym bardziej są pozytywne. Pamiętajmy, że przy wprowadzaniu w naszym życiu innowacji warto sprawdzić, czy przy okazji nie zaniedbujemy wartościowych dla nas osób. Póki nasze priorytety są ułożone w odpowiedniej kolejności, dopóty warto wprowadzać dalsze zmiany, które sprawią, że w naszych oczach staniemy się ludźmi sukcesu.

www.e-kredytowanie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here