Inwestycja w mieszkanie do wynajęcia.

Inwestując w mieszkania do wynajęcia musimy wiedzieć dla jakiego klienta kupujemy mieszkanie. Podstawowym, najczęściej popełnianym błędem początkujących inwestorów, jest kupno mieszkania bez zastanowienia do jakiego klienta będą kierowali swoją ofertę wynajmu. Nie każde mieszkanie jest dla każdego klienta. Planując zakup mieszkania musimy zaplanować dla jakiego klienta je kupujemy. Przykład?
Mieszkanie dla studenta będzie zupełnie inne niż dla singla, który przyjechał do pracy. Jakie to będą mieszkania. Mieszkania do wynajęcia dla studenta muszą mieć bardzo dobrą lokalizację. Jak jest dobra lokalizacja dla studenta? Jest to nieruchomość, która jest blisko uczelni, biblioteki, ale i miejsc gdzie można zjeść i wyjść na dyskotekę. Dobrą inwestycją jest zakup większego mieszkania, które można podzielić na samodzielne pokoje i wynajmować pojedynczym studentom. Jest to dużo większa praca niż przy wynajmie całego mieszkania, ale i dochód jest większy. Kolejnym plusem takiego wynajmu jest sytuacja, w której studenci rezygnują z najmu. W mieszkaniu wynajętym w całości najczęściej rezygnują wszyscy studenci. Jest to moment, gdy mamy pustostan. Czyli sytuację, gdy musimy ponosić koszty utrzymania nieruchomości ( czynsz, opłaty stałe licznikowe) , a nie mamy przychodu. Mieszkania do wynajęcia podzielone na pokoje wynajmowane są pojedynczym studentom i tak się najczęściej zwalniają. Czyli możemy doprowadzić do sytuacji, gdy staramy się by zawsze mieć jakieś, chociaż minimalne obłożenie. Jest to sytuacja, gdy staramy się zarobić chociaż na stałe opłaty.
Jak powinno wyglądać mieszkanie do wynajęcia dla singla, który przyjechał do naszego miasta do pracy? Często są to ludzie, którzy mają dobrze płatna pracę. Również ich znajomi zarabiają nie najgorzej. Co to dla nas znaczy? Taki klient również będzie potrzebował mieszkania do wynajęcia w dobrej lokalizacji. Musi być to w centrum miasta, z dobrym dostępem do miejsc kultury i rozrywki. Singiel również nie będzie gotował w domu. Chce spotkać się na mieście ze znajomymi. Różnica między wynajęciem singlowi, a studentem jest w standardzie mieszkania jaki możemy zaoferować poszczególnym klientom. Singiel musi mieć mieszkanie o wyższym standardzie. Potrzebuje dobrego sprzętu ADG, eleganckich mebli i ładnego wystroju wnętrza. Student zadowoli się niższym standardem, ale będzie chciał zapłacić za mieszkanie niższą cenę. Wynajmując mieszkanie singlowi musimy włożyć w mieszkanie więcej pieniędzy, ale uzyskamy większą kwotę najmu.
Już z tych kilku zdań widać zasadniczą różnicę w wymaganiach klientów. Kupno mieszkania i umeblowania go pod te dwie różne grupy społeczne w ogóle nie wchodzi w grę. Mieszkanie, jak widać, musi być skierowane do konkretnego klienta. Każdy z klientów ma inne wymagania i trzeba dostosować do nich mieszkania do wynajęcia. Nie dostosowanie mieszkania do wymogów klientów doprowadzi do tego, że nie będzie ono spełniało wymagań żadnej z grup. Co prowadzi do przedłużenia okresu między klientami. Wszyscy wiemy, że największym wrogiem inwestora są pustostany.

http://www.kopalniamarzen.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here