Jak zacienić swój taras lub balkon?

0
1585

Wielu właścicieli tarasów i balkonów zastanawia się jak zacienić swoje miejsce wypoczynku i relaksu. Pytanie podstawowe to pergola czy markiza?

Wiadomo, że pergola jest bardziej skomplikowaną konstrukcją stałą, a markiza może być na przykład obsługiwana prosto z pilota na podczerwień. Męski rozum budowlańca podpowiada mi, że wybór w tym przypadku będzie prosty. Zastanawiając się samemu co bym wybrał, doszedłem do szybkiego wniosku, że mój wybór zależałby jedynie od tego czy do zacienienia miałbym taras domowy znajdujący się na parterze, czy balkon w klasycznym bloku, kamienicy. W pierwszym przypadku zastosowałbym raczej pergole, w drugim znów na pewno markizę. Choć z jej montażem na wysokościach może być ciężko, pomogą nam fachowcy, którzy zainstalują nam i uruchomią nawet najbardziej skomplikowaną markizę.

Jak zrobić cień na tarasie znajdującym się w pięknym domu?

Pergola to konstrukcja, która zostanie i oprze się w przeciwieństwie do markizy bardzo silnym wiatrom. Zacienienie przez pergole to zacienienie na stałe. Markiza daje nam więcej wolności. Możemy kontrolować szerokość jej rozwijania. Widziałem również i markizy na piloty na tarasach parterowych domów. Jedynym ich minusem jest konieczność składania ich podczas silnych wiatrów. W praktyce, taka parterowa markiza pozostaje najczęściej złożona i rozkłada się ją najczęściej w lato i na specjalne okazje.

Pergola jest rozwiązaniem dla wszystkich pragnących tzw. dobudowanej zadaszonej części tarasu. Wówczas nie posiadamy żadnej możliwości przesunięcia daszku nad nami.

Jestem zawsze za zdrowym rozsądkiem i tych co uparli się na pergole balkonowe nie mam zamiaru za nic ganić ani chwalić. Ważne, że jedna firma z siedzibą w Gdańsku zajęła się oczekiwaniami klientów. Nie jest ważne jaki projekt będziesz chciał zrealizować. Ważne, że wchodząc na stronę www.slonko.eu skontaktujesz się z fachową ekipą, która jest gotowa na każde wyzwanie.

Fachowe doradztwo to cecha profesjonalistów, więc zawsze warto skonsultować się z ekspertem z branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here