Jakie są najpopularniejsze typy rolet zewnętrznych?

Dużo Polaków ma zamiar kupić niedługo rolety zewnętrzne. Dlaczego? Składa się na to kilka aspektów, które warto mieć na swojej uwadze. Między innymi rolety zewnętrzne są bardzo uniwersalne. Przydają się nie tylko latem, ale także zimą, kiedy to efektywnie chronią przed stratami ciepła z pomieszczenia. Oprócz tego dobrej jakości rolety zewnętrzne zapewniają większą prywatność oraz bezpieczeństwo, co jest szczególnie istotne w przypadku osób mających w środku nieruchomości duże kosztowności. Ponadto takie rolety zewnętrzne stanowią osłonę stolarki okiennej, pozwalają regulować dostęp światła, a także zapewniają porządną izolację akustyczną. W dzisiejszym wpisie poznacie najpopularniejsze rodzaje rolet zewnętrznych. Warto zapoznać się z tym artykułem i wybrać najlepsze dla siebie elementy z tej grupy.

Rolety naokienne

Między innymi często stosowane są rolety naokienne. Produkty tego typu nazywane są także elementami nakładanymi albo nadstawnymi. Rolety okienne posiadają skrzynki z PVC z pokrywą rewizyjną (jest ona z kolei umieszczona albo od tyłu, albo od dołu). Rolety nakładane są montowane we wnęce – wraz z oknem. Wobec powyższego, mogą być zastosowane przy nowym budownictwie, ale także w trakcie modernizacji nieco starszych domów, mieszkań itp. Produkty tego typu są porządnie wykonane z dobrej jakości materiału – dzięki temu służą długimi latami.

Rolety podtynkowe

Dużo osób z naszego kraju wybiera także rolety podtynkowe. Czym charakteryzują się elementy z tej grupy? Rolety podtynkowe mają obudowę z aluminium z pokrywą rewizyjną – ten komponent jest umieszczony w tym przypadku od dołu skrzynki rolety. Jak montowana jest kaseta? Wcześniej musi być przygotowana właściwa wnęka w nadprożu. Następnie kaseta jest montowana przed oknem – właśnie w tej wnęce. Pewnym utrudnieniem jest fakt, że rolety podtynkowe mogą być zastosowane tylko w przypadku nowego budownictwa. Jeśli niedługo macie zamiar przejść na swoje, to warto już teraz zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Potem będzie już po prostu za późno. Wtedy będzie można jednak wybrać rolety naokienne, które pod tym względem są bardziej uniwersalne. Trzeba potwierdzić, że ludzie doceniają rolety podtynkowe między innymi ze względu na fakt, że są one bardzo atrakcyjne w aspekcie wizualnym.

Rolety elewacyjne

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać także, rekomendowane przez ekspertów, rolety elewacyjne. Elementy natynkowe (to ich inna nazwa) mają aluminiową obudowę z pokrywą rewizyjną – tutaj jest ona jednak umieszczona od przodu kasety. Skrzynka może być zainstalowana albo we wnęce okiennej, albo na murze. Rolety elewacyjne są wybierane w przypadku nowego i starego budownictwa. Cechuje je bardzo solidna konstrukcja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here