Podłoga z płytek w salonie

Panele i parkiet to zdecydowanie najczęściej wybierane opcje na podłogę w salonie. Jednak w najnowszych trendach mamy wiele aranżacji z użyciem płytek. Zarówno tych w największych rozmiarach, jak i bardzo dekoracyjnych małych płytek tworzących na podłodze barwne mozaiki. 

Podłoga powiększająca przestrzeń salonu 

By zachować wrażenie dużej przestrzeni i przygotować salon pod nowoczesne meble czy styl skandynawski, najlepiej na podłodze położyć duże, jasne płytki. Może to być gres polerowany, ale w salonach w eleganckim stylu lepiej sprawdzi się gres szkliwiony w kolorze ecru czy odcieniach szarości. W najnowszych trendach, poza gładkimi kolekcjami, pojawiają się w zimnych kolorach płytki stylizowane na drewniane i duże barwne kafle kładzione asymetrycznie.

Twardość i trwałość podłogi 

Płytki to nie tylko rozwiązanie dla miejsc narażonych na dużą wilgotność i szybkie zabrudzenia, jak łazienka, ale też to doskonała opcja do salonu. Dzięki zastosowaniu płytek o odpowiedniej twardości, poddanych dodatkowej obróbce, nie będziemy musieli martwić się o podłogę na okoliczność imprez, na których goście nie rozbierają butów, ani podczas zabaw samochodami naszych pociech. Dobrym rozwiązaniem zdają się być płytki podłogowe rektyfikowane, czyli te, które poddano dodatkowej obróbce. Brzegi takich płytek są dodatkowo ścięte w taki sposób, że ilość kładzionej między nimi fugi jest minimalna. To zaś daje niezwykły efekt podłogi jednolitej i gładkiej, takiej, która w przypadku błyszczącej powierzchni lepiej będzie odbijać światło i wyglądać bardziej elegancko.

Akcentowanie przejść za pomocą płytek dekoracyjnych 

Czołowi producenci płytek w swoich kolekcjach stawiają na płytki bazowe i dekoracyjne w różnych rozmiarach oraz nieco innej barwie. Dzięki ich zastosowaniu można z powodzeniem odciąć przestrzeń wypoczynkową od jadalnej bez utraty miejsca. To ważne zwłaszcza w mniejszych przestrzeniach, gdzie konieczne jest określenie obszaru salonu i odcięcie go jakimś elementem od kuchni. Zwykle taki zabieg odbywa się poprzez odpowiednie ustawienie mebli, jednak nie zawsze z korzyścią dla domowników. Składanie z mebli ścianek działowych zawsze ogranicza nieco przestrzeń, którą można przecież wydzielić na podłodze. Odcięcie nie musi być mocno zaakcentowane, czasem wystarczy drobny wzór lub o ton ciemniejsza podłoga w salonie niż w kuchni. By taką podłogę ładnie połączyć, używa się właśnie wykończeń dekoracyjnych. Inną ciekawą metodą dzielenia przestrzeni jest położenie płytek w salonie pod kątem innym niż płytki w kuchni – tu na łączeniu mogą w ogóle nie występować płytki dekoracyjne.

Płytki Essent White
Płytki Essent White / fot. plytki24.pl

Jakość płytek ma zasadnicze znaczenie nie tylko dla ich pierwotnego wyglądu, ale i kształtu jakiego nabiorą po latach użytkowania. Stąd płytki warto kupować w sklepach oferujących produkty najwyższej klasy jak Plytki24.pl. W jednym miejscu można dobrać płytki nie tylko salonowe, ale kuchenne, łazienkowe, a nawet te, które położymy na tarasie. Co więcej można urządzić całe mieszkanie, kompletując elementy z zaledwie kilku kolekcji, co dodatkowo wpływa na spójność aranżacyjną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here