Nie jesteśmy w stanie zatrzymać czy odwrócić procesów starzenie wpływających na ciało ludzkie, możemy jednak poprzez poznanie tego co i jak się wtedy dzieje należycie przygotować, by na przykład lepiej pomóc swoim bliskim w takim właśnie dojrzałym wieku.
Problemem, który chciałbym dziś rozpatrzyć i przybliżyć czytelnikom tego tekstu jest choroba Alzheimera – przyczyny objawy i sposoby leczenia. Badania nad nią ciągle trwają jednak już dziś wiemy, że choroba ta w uproszczeniu mówiąc polega na niszczeniu kory mózgowej, a więc jest to zwyrodnienie układu nerwowego. O tym czy problematyka ta nas dotyczy decydują między innymi nasze geny (wcześniejsze tego typu przypadki w rodzinie), wiek sześćdziesiąt pięć plus czy płeć żeńska. Objawami jakie sugerują to schorzenie to kłopoty z pamięcią, logicznym myśleniem, mową, a nawet samodzielnym funkcjonowaniem.
Stres stanowi nieodłączny element naszej codziennej egzystencji. Wbrew stereotypom nie każdy stres jest naszym wrogiem. Motywuje on nas do efektywnej pracy czy nauki. Gdy jednak nie mamy nad nim należytej kontroli to pojawia się przewlekły stres, a on źle wpływa na nasz stan zdrowia i psychiki. Powoduje on liczne choroby może przyczynić się do nadciśnienia i chorób układu krążenia.
Nie chcesz, by to wszystko dotyczyło Twojej osoby? Więc teraz coś o profilaktyce. Zadajmy sobie pytanie egzotyczne owoce – czy warto jeść? Zdecydowanie tak. Mają one w sobie ogrom witamin, zdrowych tłuszczy, pomagają w odchudzaniu i leczą delikatną skórę.

http://www.rajnet.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here