Możliwość skorzystania z odnowy biologicznej w profesjonalnym gabinecie Spa to wydatek rzędu kilkuset złotych lub większy w zależności od rodzaju zabiegów i oferowanej infrastruktury. Jeżeli z takiej formy relaksu korzystamy stosunkowo często, a w dodatku chcemy zapewnić ją rodzinie i bliskim, warto zastanowić się nad budową własnego Spa, na przykład w naszym ogrodzie. Współczesne możliwości pozwalają na lokalizację jacuzzi, basenu, a nawet sauny w otoczeniu naszego domu. Wszystko po to, by w każdej chwili móc skorzystać z ulubionej formy odpoczynku i regeneracji.

Basen w domu lub na zewnątrz

Ogrodowe Spa to nie tylko swoboda i komfort, jaki daje nam nielimitowany dostęp do basenów czy sauny, zawsze wtedy, kiedy mamy na to ochotę. To także inwestycja, która opłaca się pod względem ekonomicznym, jednocześnie znacznie podnosząca atrakcyjność naszego domu pod kątem możliwości rekreacji. Jeszcze do niedawna, głównym i najpopularniejszym elementem tego rodzaju zabudowy był basen w ogrodzie. Współczesne możliwości pozwalają rozbudowywać domowe Spa o dodatkowe elementy, jednak to baseny w dalszym ciągu wiodą prym. Przede wszystkim dzięki relatywnie niewielkim kosztom oraz brakom przeciwwskazań do tego rodzaju inwestycji, która możliwa jest do zrealizowania praktycznie w każdym ogrodzie. Wymiary basenu możemy dopasować zarówno do powierzchni naszej działki, jak również do naszych indywidualnych preferencji i potrzeb oraz – co równie ważne – do możliwości finansowych. Warto jednak pamiętać, że basen w ogrodzie lub domu to nie tylko inwestycja związana z budową, ale także z utrzymaniem go we właściwym stanie. Odpowiednio dopasowane pompy basenowe, filtry czy profesjonalna chemia basenowa to niezbędne elementy konstrukcyjne i dezynfekujące, również mające wpływ na ostateczny koszt inwestycji.

Sauna w ogrodzie

Jeśli sam basen nie odpowiada w pełni na nasze oczekiwania, możemy zdecydować się na sauny lub wanny Spa. Funkcjonujące na rynku firmy, takie jak np. Flokpol Baseny & Spa, dostarczają szereg funkcjonalnych i wygodnych dla użytkownika rozwiązań w zakresie projektowania oraz instalacji poszczególnych elementów w domu lub ogrodzie. Ogrodowa sauna może być ogrzewana zarówno tradycyjnym piecem na drewno, jak i elektrycznym. Cena sauny w ogrodzie uzasadniona jest od kilku parametrów inwestycji, ze szczególnym uwzględnieniem wielkości, sposobu ogrzewania czy dodatkowego wyposażenia. Niewątpliwie, jednak jeśli cenimy sobie możliwość nieograniczonego relaksu i odnowy biologicznej w domowym zaciszu, będzie to inwestycja warta wydanych pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here