Wykładziny dywanowe

Wykładzina dywanowa może być atrakcyjnym elementem wystroju naszego domu, świetnie się sprawdza w takich miejscach jak: biura hotele, pensjonaty, restauracje. Nadaje miejscu ciepły, przytulny wygląd, wpływa na jego akustykę i co może zaskoczyć – utrzymana w nienagannej czystości działa antyalergicznie.

Jaką wykładzinę dywanową wybrać?

Trzeba pamiętać o tym, że wykładzina dywanowa składa sę z dwóch podstawowych warstw. Górna warstwa, zwana użytkową, wyprodukowana jest z przędzy, która powstaje z włókien syntetycznych, naturalnych lub ich mieszanki. Wykładziny obiektowe dla hoteli, restauracji, biur – wykonane są najczęściej z włókien syntetycznych, które cechuje mała ścieralność i odporność na uszkodzenia. Do domu lub mieszkania chętnie wybieramy naturalną wełnę. Wyróżnia się powierzchnię wykładziny pętelkową lub ciętą. Wykładziny pętelkowe są tańsze, ich proces produkcji jest krótszy i mniej skomplikowany, na ich powstanie zużywa się mniej przędzy. Warstwa spodnia jest włóknista lub tekstylna, pojawiają się czasem spody piankowe, które jednak są coraz mniej popularne, posiadają wady: tkanina się marszczy, pianki są nieekologiczne. Warto wybrać taką wykładzinę, która doskonale komponuje się z naszym wnętrzem i cechuje ją wysoki standard jakości. W przypadku wykładzin obiektowych musimy pamiętać o odpowiednich atestach.

Wykładziny dywanowe warszawa – bogaty wybór wzorów i kolorów!

Montaż wykładziny dywanowej

Można zatrudnić ekipę fachowców, jednak montaż wykładziny wcale nie musi być trudny, jeśli zastosujemy się do kilku podstawowych wskazówek, by szybko cieszyć się skończonym remontem. Zaczynamy od dokładnego zmierzenia pomieszczenia. Należy wziąć pod uwagę kierunek układania, który zapewni jak najmniej odpadów. Potem przechodzimy do przygotowania podłoża. Dokładnie czyścimy jego powierzchnię, suszymy, pozbywamy się wszelkich resztek kleju i kurzu. Przycinamy wykładzinę dostosowując wymiary do wielkości pomieszczenia i przyklejamy ją do podłogi używając taśmy dwustronnej lub kleju biologicznego. Klej zapewnia najlepszą wytrzymałość i estetyczną, równą powierzchnię. Jeśli istnieje taka konieczność, mocujemy również listwy. Wykładziny warszawa – uznane marki w dobrej cenie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here