zapalenie korzonków

Zapalenie korzonków związane jest z silnym, dokuczliwym i paraliżującym bólem, który potrafi wywrzeć naprawdę wielki wpływ na jakość naszego życia codziennego, a nawet na dobre przykuć nas do łóżka. Do tego, przypadłość ta należy do grona tych, które mogą dotknąć każdego z nas.

Jak rozpoznać atak zapalenia korzonków?

Źródła zapalenia korzonków, które bywa nazywane również rwą kulszową, można doszukiwać się w wielu, bardzo zróżnicowanych czynnikach. Do najczęstszych przyczyn można zaliczyć wszelkie urazy związane z kręgosłupem oraz zmiany w nim zachodzące. Przy wystąpieniu uszkodzenia dysku, które może być spowodowane uniesieniem za dużego ciężaru, zapalenie korzonków pojawi się od razu. Powodem wystąpienia rwy kulszowej może również być zbyt intensywny i niedostosowany do możliwości naszego organizmu wysiłek fizyczny. Ból może pojawić się również wtedy, gdy narazimy nasz krzyż oraz okolice bioder na wiatr i działanie zbyt niskiej temperatury. Zapalenie korzonek można rozpoznać po wystąpieniu bardzo silnego bólu w dwóch partiach pleców. Ból najczęściej obejmuje okolice barku i łopatek i staje się najbardziej odczuwalny przy nagłych ruchach głową oraz dłuższym siedzeniu w jednej pozycji. W czasie ataku zapalenia korzonków, możemy mieć problemy z wyprostowaniem się oraz wykonaniem najprostszych ruchów, których próby powodują silny, przenikliwy i bardzo ciężki do zniesienia ból. Może on promieniować na inne części ciała, w tym nogi i pośladki. W takiej sytuacji chodzenie graniczy z cudem.

sposoby na rwę kulszową czyli zapalenie korzonków

W jaki sposób walczyć z ogromnym, przenikliwym bólem występującym podczas zapalenia korzonek?

Przy wystąpieniu ataku zapalenia korzonek, niezwłocznie należy udać się do lekarza specjalisty, który zleci badania pozwalające zdiagnozowanie urazu oraz szybko ustali, co jest przyczyną bólu. Leczenie korzonek jest procesem o charakterze długotrwałym, dlatego nie powinniśmy zwlekać z wizytą u lekarza. Okres oraz skuteczność kuracji zależna jest od tego, jak szybko została ona rozpoczęta. Szanse na to, że ból korzonek przejdzie samoistnie i pomoc specjalisty okaże się niezbędna, są praktycznie zerowe. Leczenie zapalenia korzonek może przybierać różne formy, w zależności od tego co jest przyczyną bólu. Często stosowaną metodą są zabiegi fizykoterapeutyczne, które zatrzymują zmiany stawowe kręgosłupa. Lekarz może również zlecić leczenie farmaceutyczne oparte o antybiotyki oraz skierować cierpiącą osobę na rehabilitacje. W przypadku nagłego ataku i niemożności natychmiastowego wstawienia się u lekarza, pomocne mogą okazać się ciepłe koce oraz maści rozgrzewające. Sprawiają one rozluźnienie mięśni, dzięki któremu ból staje się mniej dokuczliwy dla chorego. Jeśli występujące symptomy nie przeszkadzają nam w poruszaniu, możemy zastosować pas ortopedyczny który poprzez rozgrzanie pleców sprawi, że wykonywanie codziennych czynności stanie się łatwiejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here