https://prostata.info.pl/

Zapalenie gruczoły prostaty jest schorzeniem, którego chciałoby uniknąć większe grono mężczyzn, ponieważ jest to dolegliwość wstydliwa i jednocześnie bardzo bolesna. Jest niebezpieczna dla mężczyzn znajdujących się w każdym wieku. Nie jest więc to dolegliwość kojarzona jedynie z wiekiem podeszłym, również młodzi muszą się z nią liczyć. Najczęstszym powodem jej powstawania jest zaleganie zbyt dużej ilości wydzieliny produkowanej przez ten gruczoł.
Ból prostaty, który towarzyszy zapaleniu powoduje trudności przy oddawaniu moczu oraz ciągłe pieczenie nie dające o sobie zapomnieć. Zakażenie może być powodowane przenikaniem drobnoustrojów, przenoszonych podczas kontaktów seksualnych. Najostrzejsze zapalenie prostaty spowodowane jest też przez rozmnożeniem się w niekontrolowanej ilości bakterii e.coli. Na zakażenie narażone są przede wszystkim te osoby, które cierpią na częste infekcje pęcherza moczowego, czy też te, które mają za sobą zabiegi przezcewkowe.
Zapaleniu towarzyszą charakterystyczne objawy. Na pewno pojawi się nieprzyjemny ból w kroczu oraz podbrzuszu. Gorączka oraz dreszcze też mogą mieć miejsce. Na pewno osoba chora odczuwa zdecydowanie większe parcie na szkło niż normalnie. Niestety, zapalenie prostaty jest schorzeniem, które trudno leczyć, ponieważ w początkowej fazie choroby, leki mają poważne problemy z forsowaniem tkanki tego gruczołu i co za tym idzie z dotarciem do źródła choroby. Aby uniknąć tego scenariusza, na początku podawane są antybiotyki, najczęściej drogą dożylną. Później leki przyjmowane są już doustnie. Sama kuracja trwa najczęściej kilka tygodni. Po tym okresie objawy ustają. Łagodniejszą formą zapalenia jest przewlekła odmiana. Objawy są tutaj znacznie łatwiejsze do zniesienia i dodatkowo pojawiają się tylko raz na jakiś czas. Ta odmiana zapalenia prostaty jest przykrą konsekwencją nieprawidłowego leczenia ostrego zapalenia prostaty. Chory nie powinien się wstydzić wizyty u lekarza. Często to właśnie zwlekanie z udaniem się do lekarza jest powodem pojawienia się komplikacji.

https://prostata.info.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here