Co na grypę żołądkową

Grypa żołądkowa to bardzo dokuczliwa przypadłość. Wymioty i biegunka bardzo osłabiają organizm. Gdy do objawów dołącza jeszcze wysoka temperatura nie trudno o odwodnienie.
Wiele chorych często zastanawia się co na grypę żołądkową można przyjmować, aby złagodzić jej objawy.
Przede wszystkim bardzo ważne jest regularne nawadnianie organizmu. Najlepiej pić wodę, colę bądź słabą, czarną herbatę z odrobiną soli. Sól wzbogaca organizm w elektrolity i zapobiega odwodnieniu.
Cola także jest bardzo pomocna w czasie biegunek czy wymiotów. Jednak trzeba pamiętać aby pić colę bardzo powoli, małymi łyczkami.
Podczas grypy żołądkowej należy znacznie ograniczyć posiłki.
Dieta powinna być lekkostrawna. Gdy wymioty są bardzo nasilone, najlepiej nie przyjmować stałych pokarmów choćby przez jeden dzień.
Dobrym pomysłem jest zjedzenie kilku paluszków, paru wafli ryżowych bądź chrupek kukurydzianych. Bezpieczne są także gotowane lub pieczone w piekarniku jabłka. Nie wskazane jest spożywanie surowych owoców i warzyw.
Nie należy jest dań ciężkostrawnych, tłustych i smażonych gdyż dodatkowo obciążą one bardzo podrażniony żołądek.
Warto przyjmować preparaty osłonowe. Zawierają one dobre kultury bakterii, dlatego też powodują że infekcja przebiega łagodniej i szybciej się kończy. Leki osłonowe należy przyjmować jeszcze kilka dni po ustaniu wszystkich objawów grypy żołądkowej. Preparaty te dodatkowo wspierają układ odpornościowy organizmu, dlatego warto podawać je małym dzieciom w okresie jesiennym i zimowym.

http://www.colorowo.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here