Każda z nas chciałaby być piękna i tak się czuć. Dbamy o siebie jak możemy, odwiedzamy fryzjera, kosmetyczkę. Wygląd zewnętrzny dla wielu kobiet jest bardzo ważny.
Jednak czy tylko wygląd zewnętrzny się liczy? A co z naszym „środkiem”? Kiedy ostatnio robiłaś sobie badania?
Zdecydowanie łatwiej o nie kobietom, które pracują u kogoś, ponieważ pracodawca ma obowiązek wysyłania pracownika na badania okresowe. Gorzej z kobietami, które prowadzą własną działalność. Tutaj często nie ma czasu na wizyty u lekarzy czy w laboratorium.
Niestety jeszcze gorzej jest jeśli chodzi o wizyty u ginekologa. Obecnie świadomość kobiet odnośnie kontroli i takich badań jak cytologia czy mammografia jest coraz większa, to jednak i tak trudno się zebrać, tym bardziej, że wizyta do najprzyjemniejszych nie należy.
W pewnym wieku mamy darmowe badania czy to mammografia, czy cytologia. Tak jak w przypadku mammografii wszystko wiemy od razu, tak na wynik cytologii musimy trochę poczekać. No właśnie i jak już ten wynik poznamy to co dalej. Jeśli wszystko jest w porządku to pozostaje nam za jakiś czas znowu pokazać się na kontroli. Jeśli jednak nie jest? No właśnie, czy nieprawidłowy wynik cytologii musi oznaczać chorobę?
Przede wszystkim ważne jest aby badać się regularnie. Ten ginekolog nie taki straszny i nie ma się czego bać, trzeba być tylko systematycznym.
Jeśli okaże się, że wynik naszego badania jest nieprawidłowy lub wzbudzi niepokój lekarza na pewno się z nami skontaktuje i zaprosi na ponowną wizytę. Wtedy na pewno pacjentka wszystkiego się dowie, lekarz przeprowadzi jeszcze dokładniejszy wywiad, zleci dodatkowe badania. Nie ma co od razu wpadać w panikę. Tylko spokój może nas uratować.
Należy też pamiętać aby mieć zaufanie do swojego lekarza. Jeśli w jakikolwiek sposób n nam nie odpowiada trzeba poszukać kogoś kto poświęci nam swój czas, wszystko dokładnie wytłumaczy i nie będzie pospieszał. Lekarz powinien być osobą, przed którą kobieta nie będzie bała się otworzyć i całkowicie mu zaufa, bo lekarz jest dla nas, chce nam pomóc i na pewno to zrobi. Dajmy mu działać.

http://www.pasazmamy.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here