Farbowanie włosów ombre

Nasze włosy są dla nas bardzo istotne. Mogą o nas powiedzieć bardzo wiele. Mogą być jasne, ciemne, kręcone lub proste, słabe lub mocne. Wszystko zależy od tego, jaka jest specyfika naszych włosów oraz oczywiście, jakie dostaliśmy geny. Chcąc zafarbować włosy, musimy rozważyć kilka kwestii, przede wszystkim to, jaki kolor chcemy i czy będzie on do nas pasował. Dodatkowo musimy pamiętać, że każde włosy reagują inaczej, zatem po takim zabiegu może być wszystko w porządku, ale także możemy mieć potem problemy z włosami. Pamiętajmy również, że takie włosy wymagają zupełnie innych zabiegów pielęgnacyjnych. Musimy o nie zupełnie inaczej dbać niż wcześniej.
Farbowanie włosów ombre – było kiedyś bardzo modne. Praktycznie każda dziewczyna sobie robiła i tak chodziła Jest to nic innego, jak mocne ocięcie kolorystyczne na włosach. Bardzo się wyróżnia. Wygląda niczym duży odrost na włosach. Obecnie moda osłabła i już coraz mniej osób decyduje się na tego typu zabieg. Po ombre bardzo modne zrobiło się także sombre. jest to delikatniejsza, bardziej subtelna wersja ombre. Nie odcina się w tak perfidny i widoczny sposób. Gubi się wśród włosów i wygląda niczym naturalne rozjaśnienie spowodowane przez słońce.
Farbując włosy, musimy o nie odpowiednio dbać, a co za tym idzie, musimy kupować produkty, które są przeznaczone do włosów farbowanych. Ich celem jest zachowanie jak najdłużej koloru, który sobie nałożyłyśmy na włosy. Dodatkowo mają chronić go przed słońcem, nawilżać nasze włosy i dbać o to, aby nie zrobiły się suche. Pamiętajmy również o tym, żeby stosować liczne maski i olejki, szczególnie na końcówki. Musimy także dbać o skórę głowy. Każdy aspekt jest tutaj bardzo ważny. Włosy muszą wyglądać zdrowo, być lśniące, błyszczące i silne. Zwracajmy zatem szczególną uwagę na składy produktów, które używamy, unikajmy licznych alkoholi, parabenów, SLS, itp. Wpływają one negatywnie na kondycję naszych włosów i je obciążają. Jeśli mamy je słabe, może to przynieść katastrofalne skutki. Dodatkowo unikajmy wysokich temperatur w postaci urządzeń fryzjerskich, typu suszarka, prostownica czy lokówka. Powinnyśmy też rzadziej myć włosy, aby nie spłukiwać koloru, oczywiście jeśli tego wymagają, to musimy to zrobić. Stosujmy jednak w tym celu delikatne szampony, które ochronią nasz kolor przed wypłowieniem. Jest to bardzo istotne, gdyż dzięki temu będziemy mogły dłużej się cieszyć zdrowym i pięknym kolorem.
Odpowiedni sposób mycia jest też ważny. Pamiętajmy, by dobrze spłukiwać szampon. Po umyciu musimy korzystać, najlepiej z ręcznika, który jest w 100% z bawełny. Dodatkowym plusem będzie to, że nie będziemy tych włosów wyżymać i ciągnąc, tylko delikatnie dociskać ręcznik, aby uniknąć możliwości ewentualnych uszkodzeń. Pamiętajmy również o tym, żeby czesząc je, nie targać i nie ciągnąć ich nadmiernie, a korzystanie z produktów, które są wytworzone z naturalnych składników, jak choćby drewno, z pewnością dodatkowo wpłynie pozytywnie na ich stan, wygląd oraz kondycję zewnętrzną oraz wewnętrzną.

http://www.alterstyl.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPiękne rzęsy
Następny artykułKosmetyki do twarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here