Firmy kurierskie do przewozu mebli – poradnik dla poszukujących pomocy

0
1146

Przewóz mebli to zadanie szczególnie wymagające. Przede wszystkim – z uwagi na dobro samych przewożonych przedmiotów. Meble powinny bowiem dotrzeć do miejsca przeznaczenia w stanie nienaruszonym, bez jakichkolwiek uszkodzeń lub najmniejszych otarć. W czasie transportu mebli warto korzystać przede wszystkim z pomocy doświadczonych przewoźników, którzy dysponują odpowiednią technologią do zabezpieczenia mebli oraz przede wszystkim – wiedzą jak należy tego dokonać. Poniżej rozwiniemy ten temat, podpowiadając – gdzie szukać pomocy w transporcie mebli.

Kurier do spraw mebli – czyli o najważniejszych sprawach przy ich wysyłce

Wiele firm kurierskich świadczy również usługi transportowe w zakresie przewozu przedmiotów dużych gabarytów. Także przedmioty wyjątkowe, wymagające, delikatne lub nietypowych kształtów – są z powodzeniem transportowane. Niezależnie wiec, czy twoje meble zostały wykonane z delikatnego szkła, czy polerowanego drewna – mogą zostać oddane w ręce kuriera. Dotyczy to także dużych, ciężkich szaf, stołów bilardowych, biurek warsztatowych oraz licznych innych.

Odnalezienie firmy wartej zaufania nie jest jednak łatwe. Przede wszystkim – przeglądając dostępne oferty, należy położyć nacisk na doświadczenie danego kontrahenta oraz dostęp do specjalnych urządzeń. Chodzi nie tylko o samą flotę pojazdów transportowych (lub w przypadku wysyłki za granicę – środków transportu morskiego i powietrznego) ale również rozwiązania wykorzystywane do zabezpieczenia mebli w czasie transportu.

Ponadto, poszczególne firmy kurierskie różnić się mogą cennikiem usług. Przeglądanie oferty każdego jednego kontrahenta może być uciążliwe, tym bardziej – że do wyboru mamy nie kilkanaście, ale kilkadziesiąt różnych firm (w tym także korporacji o zasięgu globalnym). Jak sobie poradzić z ich rozbudowaną ofertą i szybko odnaleźć opcję najkorzystniejszą dla naszego portfela? Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z platformy logistycznej epaka.pl, która współpracuje z niemal wszystkimi działającymi w naszym kraju kurierami. Zamiast żmudnie przeglądać i porównywać z sobą cenniki różnych przedsiębiorstw, epaka.pl zrobi to za nas – w ułamku sekundy wyświetlając najkorzystniejsze oferty.

Paczkomaty, DHL, UPS, GLS, DPD online – wszystko w jednym miejscu

Operator logistyczny epaka.pl to rozbudowana wyszukiwarka pozwalająca na precyzyjne zawężanie kryteriów wyszukiwania w celu odnalezienia kontrahenta idealnie pasującego do naszych oczekiwań. W przypadku osób zainteresowanych wysyłką mebli za pomocą firmy kurierskiej – należy sprecyzować przede wszystkim: wagę przewożonych przedmiotów, ich rozmiar (długość, szerokość i wysokość – uwzględniając także elementy wystające), szacowaną wartość przesyłki.

Jeśli meble są zapakowane (na przykład w kartony, w których dopiero oczekują na złożenie), warto przed wysyłką umieścić je na palecie oraz odpowiednio zabezpieczyć korzystają z folii stretch. Wysyłka mebli w formie paletowanej nie jest obowiązkowa, a jedynie opcjonalna – jednak w niektórych przypadkach jest to dobry pomysł na zabezpieczenie mebli. Tym bardziej, że obsługa przesyłek paletowanych nie stanowi dla większości firm kurierskich żadnego problemu ani utrudnienia w czasie świadczenia usługi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here