Jak wybierać baterie do zlewu w kuchni?

0
774

Remontujesz albo urządzasz swoją wymarzoną kuchnię? Gratulujemy, jednak musisz wiedzieć, że w tym wnętrzu liczą się nie tylko aspekty estetyczne czy wyposażenie zgodne z obowiązującymi kanonami światowej mody, ale też pełna funkcjonalność, praktyczność i trwałość wszelkich elementów. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając baterię do zlewu kuchennego. Okazuje się, że to sprzęt najczęściej wykorzystywany w kuchennym pomieszczeniu.

Najlepsza jakość to priorytet

W tym przypadku cena ma znaczenia, a im będzie wyższa, tym baterie do zlewu kuchennego lepsze. Zwróć uwagę, że dobry materiał kosztuje więcej, dokładnie tak samo jak wysoko cenione są innowacyjne technologie. W nie również warto inwestować, wybierając kuchenny sprzęt. Czy wiesz, że kuchnia to pomieszczenie mieszkalne, które pochłania najwięcej wydatków inwestycyjnych? Jednocześnie to przestrzeń, którą Polacy remontują najrzadziej. Warto więc zadbać o najlepszą jakość wybieranych akcesoriów.

Baterie do zlewu kuchennego muszą być przede wszystkim wykonane z surowca trwałego, odpornego nie tylko na intensywną eksploatację, ale i korozję – to urządzenie ma przecież stały kontakt z wodą. Do wyboru mamy baterie montowane w ścianie, w zlewie albo stojące, a poszczególne rodzaje zależą od indywidualnych preferencji, możliwości montażu w kuchni czy też typu zlewozmywaka. Nabywać można baterie z kamienia naturalnego, na przykład granitu, ceramiczne, mosiężne, metalowe, ze stali albo z silikonową obudową.

Bateria a komora zlewu

Wybór baterii do zlewozmywaka ma ogromne znaczenie, jeśli uwzględnimy komfort korzystania ze zlewu, a takie czynności są przecież realizowane każdego dnia. Pamiętajmy, że kuchenny zlew nie zawsze służy jedynie do zmywania naczyń – coraz częściej zastępuje go zmywarka. W zlewie myjemy jednak produkty spożywcze przeznaczone do dalszej obróbki czy nalewamy wodę do wysokich garnków na zupę. To właśnie dlatego tak istotny jest montaż odpowiedniego modelu, dopasowany do rodzaju, a przede wszystkim głębokości dna komory zlewu. Kran zbyt niski uniemożliwi wygodne korzystanie ze źródła wody, a ten zamontowany za wysoko będzie przyczyniał się do rozlewania wody.

Baterie do zlewu a funkcje dodatkowe

Warto stawiać na nowoczesne rozwiązania, dzięki którym korzystanie z przestrzeni kuchennej stanie się naprawdę przyjemne. Można zainwestować w baterię z termostatem, dzięki czemu z kranu będzie płynąć woda o jednakowej, preferowanej przez domowników temperaturze. Świetną opcją jest też bateria z wyciąganą wylewką. To rozwiązanie znacząco wpływa na komfort korzystania z wody w kuchni. Wyciągana wylewka nie wymusza konieczności podkładania garnka pod kran i wsadzania go do zlewu w celu napełnienia. To też dobry sposób, by móc wyczyścić duży zlew. Dokładnie tak samo świetnie sprawdzi się możliwość zmiany natężenia natrysku oraz strumienia wody. W przypadku nalewania wody do garnka przydaje się strumień jednostajny, ale do płukania warzyw lepiej nadaje się strumień rozproszony, prysznicowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here