studia MBA

Studia MBA cieszą się dużą popularnością wśród kadry kierowniczej. Ich program jest dopasowany do wyzwań, z jakimi menedżerowie mierzą się na co dzień. Programy MBA różnią się jednak między sobą, a część kandydatów może zacząć się zastanawiać, czym warto kierować się przy wyborze studiów.

Studia MBA: ogólne czy branżowe?

Większość programów MBA to programy ogólne, dzięki którym menedżerowie mają szansę rozwijać swoje kompetencje na różnych polach – począwszy od zarządzania ludźmi, poprzez pozyskiwanie funduszy dla firmy, skończywszy na skutecznej reklamie realizowanych przedsięwzięć. Niektóre uczelnie – w tym m.in. Wyższa Szkoła Bankowa – realizują specjalnościowe programy MBA, skierowane do menedżerów chcących rozwijać konkretne umiejętności. Przykładem takiego programu jest Master of Business Administration Leadership, realizowany w WSB w Gdańsku. Udział w zajęciach pozwala m.in. na rozwijanie miękkich kompetencji menedżerskich. Z kolei menedżerowie, którzy chcą poznać najnowsze trendy w biznesie i dowiedzieć się, jak mogą je wykorzystywać w pracy zawodowej, mogą wybrać studia specjalnościowe EMBA Business Trend realizowane w WSB we Wrocławiu. Należy jednak pamiętać, że są to studia Executive MBA, przystosowane głównie do potrzeb wyższej kadry kierowniczej.

Wyższe Szkoły Bankowe wyróżniają się zresztą na tle innych uczelni właśnie zróżnicowaniem programów MBA – pełną ofertę można znaleźć na https://www.studiamba.wsb.pl/oferta..

Język prowadzenia zajęć

Studia MBA w większości przypadków odbywają się w języku polskim, jednak zajęcia w ramach niektórych programów są prowadzone w całości lub części w języku angielskim. Nie dla wszystkich kwestia języka wykładowego będzie istotna, jednak niektórzy menedżerowie mogą celowo wybierać programy prowadzone w całości w innym języku – wszystko po to, by przy okazji poprawić swoje umiejętności językowe. Takie rozwiązanie częściej wybierają też menedżerowie, którzy planują w przyszłości rozwijać swoją karierę poza granicami kraju.

Co jeszcze wziąć pod uwagę przy wyborze studiów MBA?

Przy wyborze konkretnego programu warto również wziąć pod uwagę ewentualne partnerstwa nawiązane przez uczelnię. Na przykład WSB współpracuje z Franklin University – amerykańska uczelnia konsultuje program studiów MBA prowadzonych w Polsce i gwarantuje wsparcie merytoryczne, co przekłada się na jakość oferowanych zajęć.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here