biustonosz

Sklepy z bielizną oferują ogromny wybór biustonoszów. I nie chodzi tu tylko o kolorystykę i wykończenie, ale także rodzaj stanika. Czasami kobiety mają spory problem z dobraniem stanika, który będzie idealny dla ich piersi oraz rodzaju zakładanej kreacji. Dlatego przygotowaliśmy krótką charakterystykę najbardziej popularnych rodzajów biustonosza.

Czym charakteryzuje się biustonosz samonośny?

Biustonosz samonośny będzie idealny do kreacji, w których ramiona i plecy są zupełnie odsłonięte. Stanik podtrzymuje piersi, nie mając przy tym ramiączek ani zapięcia. Ten typ biustonosza jest zbudowany z dwóch nakładek, które dopasowują się do kształtu piersi. W większości przypadków miseczki stanika mają silikonowe wnętrze. Biustonosz samonośny należy naklejać na czystą i odtłuszczoną skórę. Przed jego zdjęciem trzeba nawilżyć skórę wodą. Przed ponownym założeniem stanika trzeba umyć go mydłem i wysuszyć.

Co to jest bardotka?

Bardotka to rodzaj stanika bez ramiączek. Przeważnie modele te mają odpinane ramiączka, dzięki czemu można je ubierać na różne okazje. Wewnętrzny obwód stanika jest obszywany silikonowym paskiem. To sprawia, że biustonosz idealnie trzyma się ciała. W większości modeli bardotka ma poziomą linię dekoltu. W ofertach sklepów dostępne są także modele z obniżonym mostkiem.

Jakie są cechy stanika sportowego?

Stanik sportowy występuje w wielu wersjach. Ten rodzaj biustonosza będzie idealny dla kobiet, które nie lubią niewygodnych fiszbinów. W przypadku kobiet posiadających większy biust stanik sportowy powinien być nieco bardziej zabudowany. Bardzo ważne jest, aby był on wykonany z elastycznego i trwałego materiału, który będzie w stanie podtrzymać biust.

Do jakich kreacji wybrać biustonosz typu push up?

Ten rodzaj biustonosza jest szczególnie polecany kobietom, które mają mały biust i chciałyby go uwydatnić. Push up może występować w bardotce, staniku half cup czy modelu bez ramiączek. Biustonosz push up ma gąbki wszyte wewnątrz miseczek. Zbierają one biust, zbliżając piersi do siebie i jednocześnie podnosząc je do góry. Powoduje to wizualne powiększenie piersi.

Kiedy wybrać biustonosz typu balkonetka?

Balkonetka cieszy się dużą popularnością. Cechą charakterystyczną tego typu stanika jest linia górna zbliżająca się do poziomu. Jest to typ stanika o średniej zabudowie. Idealnie sprawdzi się nawet w przypadku kobiet o obfitym biuście. Balkonetka świetnie pasuje do dekoltów w stylu caro, które jednocześnie nie będą zbyt głębokie. Nie należy ubierać balkonetki do dekoltu, który układa się w literę V.

Czym jest biustonosz typu plunge?

Stanik typu plunge idealnie sprawdzi się w przypadku kreacji z głębokim dekoltem. Jego mostek jest bardzo mocno obniżony. Biustonosz plunge zbiera piersi do środka i tworzy pomiędzy nimi charakterystyczny rowek. Tak ułożone piersi doskonale wyglądają w strojach z tzw. amerykańskim dekoltem.

Czym jest biustonosz typu full cup?

Biustonosz typu full cup to po prostu pełny stanik. Zasłania on całą pierś, nadając jej ładny, okrągły kształt. W przypadku kobiet o dużych piersiach biustonosz full cup będzie idealnym wyborem. Ten typ stanika nosi się najczęściej do codziennych stylizacji oraz sukienek, które nie mają dużego dekoltu. Kupując biustonosz pełny, warto sprawdzić czy ma on specjalny boczny panel. Dzięki niemu biustonosz będzie ładnie zbierał piersi.

Co oznacza half cup?

Half cup to inaczej biustonosz nisko zabudowany. Będzie on idealnym rozwiązaniem w przypadku sukienki z gorsetem. Ten rodzaj biustonosza pozwala ładnie wyeksponować górną część biustu. Dosyć mocno obniżony mostek oraz charakterystycznie ścięte miseczki powodują podniesienie piersi i nadają im ładny, okrągły kształt.

Wybór biustonosza nie jest wcale prostym zadaniem. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników i zmiennych. Wybierając modne biustonosze, należy mieć na uwadze nie tylko ładny wygląd, ale przede wszystkim wygodę oraz kwestie zdrowotne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here