Kursy online

Życie w czasie pandemii pokazało, że większość spraw można załatwiać zdalnie. Można także w ten sposób pracować i uczyć się. Kursy online stały się jeszcze bardziej popularne niż wcześniej. Okazuje się bowiem, że kształcenie internetowe ma wiele zalet i właściwie żadnych wad.

Kursy online były popularne już od pewnego czasu, jednak w zeszłym roku zainteresowanie nimi wzrosło jeszcze bardziej z powodu pandemii i konieczności unikania bądź ograniczania kontaktów międzyludzkich. Zdalna nauka to znaczące ułatwienie przy pełnej skuteczności procesu uczenia się. Warto zatem zainteresować się tym rodzajem kształcenia.

Jak wygląda kurs online? Można brać w nim udział w dowolnym miejscu. Przed rozpoczęciem otrzymuje się maila z linkiem do wirtualnego pokoju szkoleniowego. Podczas szkolenia widzi się ekran trenera oraz samego trenera. Istnieje możliwość zadawania pytań bezpośrednio przez mikrofon lub na czacie. Każdy uczestnik otrzymuje także materiały szkoleniowe w formie PDF-ów.

Słuchaczem może zostać każdy, kto ukończył 18 lat. Dodatkowy warunek w przypadku niektórych kursów to posiadanie wykształcenia zasadniczego zawodowego lub średniego.

Aby się zapisać, nie trzeba zdawać żadnego egzaminu. Wystarczy wypełnić formularz rejestracji online. W ciągu 24 godzin skontaktuje się osoba z sekretariatu w celu ustalenia szczegółów.

Czy warto zapisać się na kurs online?

Oczywiście, że tak! Kurs online z certyfikatem to świetny sposób na podniesienie swoich kwalifikacji lub nauczenia się zupełnie czegoś nowego i to bez wychodzenia z domu. Można uczyć się zawsze wtedy, kiedy ma się na to czas i ochotę. Poza tym, to nie tylko dobra metoda na naukę w czasach pandemii, ale w każdym czasie. Nie marnuje się czasu na dojazdy. Wybór takich szkoleń jest praktycznie nieograniczony – nie trzeba czekać aż na dany kurs zostanie zorganizowany w naszym mieście.

Warto zaznaczyć, że oferta kursów jest naprawdę duża. Nie są to tylko kursy zawodowe, ale także hobbystyczne. Można zatem poszerzać swoje kwalifikacje, ale również uczyć się zupełnie nowych rzeczy. Co istotne, każdy może uczyć się we własnym tempie, nienarzucanym przez nikogo.

Oferta kursów online

Tematyka kursów online jest naprawdę szeroka i dlatego każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Są to kursy online z certyfikatem obejmujące różnorakie tematyki:

  • kursy pedagogiczne online (emisja i higiena głosu dla nauczycieli, opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym, pomoc nauczyciela przedszkola, prowadzenie konsultacji/korepetycji/zajęć online, wspomagania rozwoju mowy i języka u dzieci przedszkolnych, kurs pedagogiczny)
  • kursy biurowe (Excel dla początkujących, Excel dla średniozaawansowanych, Microsoft Access – podstawy projektowania relacyjnych baz danych, MS Powerpoint dla początkujących, MS Word od podstaw do eksperta, pakiet biurowy Office – od podstaw do eksperta)
  • kursy językowe online (angielski dla początkujących, angielski dla średniozaawansowanych, niemiecki dla początkujących)
  • kursy maturalne (matematyka, język angielski)
  • kursy zawodowe (agent nieruchomości, agent ubezpieczeniowy, animator zabaw i gier, kadry, płace, ZUS)
  • kursy księgowości (podstawy księgowości – kurs I i II stopnia)
  • kursy IT (podstawy programowania w PHP, tworzenie serwisów www dla początkujących)
  • kursy marketingowe (Canva – bezpłatne narzędzie do tworzenia grafiki, jak nagrać własny kurs online, prowadzenie fanpage’a na Facebooku, prowadzenie płatnych i bezpłatnych webinarów promocyjnych w mediach społecznościowych)
  • pozostałe kursy (komunikacja interpersonalna, pierwsza pomoc przedmedyczna, psychodietetyka, wystąpienia publiczne, terapia zajęciowa).

Kursy online dla nauczycieli

Nauczyciele w czasie pandemii musieli przystosować się do nowego, zdalnego sposobu prowadzenia zajęć, stąd też wiele kursów jest skierowanych właśnie do nich. Poniżej krótka charakterystyka kursów pedagogicznych online.

Emisja i higiena głosu dla nauczycieli

Kurs ten jest skierowany do nauczycieli oraz pozostałych grup zawodowych pracujących z głosem. Czas trwania – 8 godzin. Program obejmuje zagadnienia takie jak: poprawne nawyki głosowe, świadoma praca z głosem, budowa i funkcjonowanie narządów mowy, wypracowanie odpowiednich technik emisyjnych i utrwalenie ich, przestrzeganie profilaktyki i higieny głosu.

Prowadzenie konsultacji/korepetycji/zajęć on-line

Kurs jest skierowany do szkoleniowców, trenerów, coachów, nauczycieli, doradców zawodowych, pedagogów, psychologów, specjalistów PR oraz promocji. Czas trwania – 8 godzin. Program obejmuje praktyczną naukę narzędzi do prowadzenia zajęć online. Szkolenie to ma formę warsztatową dla maksymalnie 10 osób.

Opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym

Kurs jest skierowany do osób chcących rozpocząć pracę w żłobku/klubie dziecięcym lub już w nim pracujących, ale chcących uzupełnić swoje kwalifikacje. Czas trwania – 280 godzin. Program obejmuje zagadnienia takie jak: kompetencje opiekuna, nabycie umiejętności opieki nad dziećmi do lat 3, praktyka zawodowa.

Pomoc nauczyciela przedszkola

Kurs jest skierowany do osób chcących pracować z dziećmi jako pomoc nauczyciela przedszkola. Czas trwania – 130 godzin. Program obejmuje zagadnienia: sprawowanie opieki, dbanie o bezpieczeństwo oraz organizowanie czasu.

Wspomaganie rozwoju mowy i języka u dzieci przedszkolnych

Kurs jest skierowany do nauczycieli i rodziców dzieci w wieku przedszkolnym. Czas trwania – 16 godzin. Program obejmuje zagadnienia: prawidłowy rozwój językowy, zachowania sprzyjające rozwojowi języka, aktywizacja dziecka do mówienia.

Kurs pedagogiczny

Kurs jest skierowany do instruktorów praktycznej nauki zawodu i przyuczania do wykonywania określonej pracy. Czas trwania – 48 godzin. Program obejmuje samodzielne planowanie i organizację pracy związanej z prowadzeniem praktycznej nauki zawodu dla uczniów i młodocianych pracowników dzięki wykorzystaniu wiedzy z dziedziny psychologii i pedagogiki.

Pełna oferta kursów online dostępna jest na stronie szkoły: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-online.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here