Gdzie ubezpieczyć mieszkanie

Rynek ubezpieczeń majątkowych w Polsce jest warto około 200 miliardów złotych. Polacy coraz chętniej sięgają po produkty towarzystw ubezpieczeniowych, aby chronić swój majątek i finanse przed skutkami nieszczęśliwych zdarzeń. Do wyboru mamy jednak co najmniej kilkadziesiąt ofert ubezpieczenia mieszkania. Ich weryfikacja może przyprawić o zawrót głowy. Czym się kierować w takiej sytuacji? Jak wybrać firmę, w której ubezpieczymy mieszkanie? Dowiedz się, jak dokonać wyboru w kilkanaście minut.

Jak znaleźć idealną ofertę? Po pierwsze, zakres polisy

Wybór jednej propozycji towarzystwa ubezpieczeniowego to ważna decyzja, ponieważ polisa będzie chronić nasz majątek przed 12 miesięcy. Musimy mieć pewność, że bez względu na okoliczności, towarzystwo wypłaci nam odszkodowanie, dlatego w pierwszej kolejności musimy sprawdzić listę ryzyk. To zbiór okoliczności, których wystąpienie jest podstawą do wnioskowania o odszkodowanie. Lista ta zawiera przede wszystkim czynniki naturalne, które mogą powodować szkody w mieszkaniu – pożar, zalanie, huragan, opady śniegu, lawiny, trzęsienie ziemi, upadek drzewa, słupa. Ponadto znajdziemy w niej skutki działań osób trzecich, czyli uderzenie samochodu, statku powietrznego czy kradzież z włamaniem i dewastacja. Z punktu widzenia właściciela mieszkania kluczowe są ryzyka związane z włamaniem, pożarem i zalaniem, dlatego musimy dopilnować, aby wymienione zdarzenia były objęte polisą majątkową.

Po drugie, przedmiot polisy

Przedmiotem polisy jest naturalnie mieszkanie, ale w niektórych wariantach może to dotyczyć jedynie jego elementów stałych, takich jak mury, podłogi, zabudowy, armatura i tym podobne. Doskonale jednak zdajemy sobie sprawę z tego, iż to nie są wszystkie części majątku. Nierzadko inwestujemy spore sumy w meble, sprzęt RTV AGD i inne ruchome mienie. Warto skorzystać z takiej oferty, która obejmuje mieszkanie jak i wszystko, co się w nim znajduje, szczególnie gdy wynajmujemy lokal osobom trzecim.

Po trzecie, suma ubezpieczenia

Suma ubezpieczenia jest maksymalną kwotą, jaką TU może nam wypłacić. Wyznaczamy ją w zgodzie z wartością mieszkania i elementów ruchomych. Ważna informacja – zgodnie z prawem odszkodowanie w ramach polisy majątkowej nie może być wyższe niż wartość nieruchomości. Co to w praktyce oznacza? Przede wszystkim bezzasadne jest zawieranie więcej niż jednej polisy w wypadku pojedynczego mieszkania. Wypłata odszkodowania z jedne polisy automatycznie blokuje możliwość otrzymania pieniędzy z drugiej. Poza tym, jeśli zdecydujemy się na sumę ubezpieczenia, która będzie znacząco wyższa niż wartość nieruchomości, to i tak po weryfikacji wniosku nie otrzymamy kwoty równej sumy ubezpieczenia, ale faktycznej wartości mieszkania.

Po czwarte, cena

Wysokość stawki za 12 miesięcy ochrony zależy od kilku istotnych czynników. Towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę zakres, jak i przedmiot umowy, sumę ubezpieczenia oraz ewentualne dodatkowe usługi, takie jak OC w życiu prywatnym czy domowy Assistance. Ostatecznie cena składki ubezpieczeniowej będzie się wahać od kilkuset do tysiąca złotych

Po piąte, multiagencja

Poszukiwania najlepszej oferty może zająć wiele godzin. Wiesz, że możesz ten czas skrócić do kilkunastu minut? Skontaktuj się z biurem Eurofinance w Ursynowie, gdzie znajdziemy dla Ciebie najkorzystniejszą propozycję. Dysponujemy ofertami kilkunastu sprawdzonych towarzystw ubezpieczeniowych, z których otrzymasz rozwiązanie na miarę oczekiwań i możliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here