Modne zasłony do każdego okna - sprawdź nasze propozycje!

Niegdyś zasłony królowały w oknach. Dziś wciąż cieszą się dużą popularnością, mimo tego, że wielu z nas wybiera alternatywne sposoby zasłaniania okien – szczególnie dużą popularnością cieszą się rolety, do łask wracają również żaluzje, w oknach pojawiają się także panele z firanek. Dzięki urozmaiconej kolorystyce, wielu wzorom i różnorodności tkanin, z których są wykonane – zasłony nadal z powodzeniem dekorują nie tylko okna, ale również pokoje, kuchnie i inne pomieszczenia.

Zasłony na topie

Chcesz poczuć się w swoim salonie niczym w ogrodzie botanicznym? Plakaty z motywami roślinnymi, tapety, obrazki… Piękne – egzotyczne i rodzime – liście zdobią również materiały, z których wykonane są modne zasłony. To prawdziwy hit obecnego sezonu. 

Zieleń króluje w naszych domach, świetnie uzupełniając się z prawdziwymi kwiatami, których również nie brakuje, zarówno w salonach, jak i w kuchniach. Trend botaniczny jest coraz wyraźniejszy – wystarczy spojrzeć na katalogi wnętrzarskie – wszędzie znajdziemy bogatą zieleń roślin, które wspaniale komponują się z modną bielą i innymi, pastelowymi, stonowanymi kolorami ścian.

Zieleń – czy to na obrazach, czy w oknach – za sprawą modnych zasłon – idealnie pasuje także do równie popularnych mebli minimalistycznych – prostych, funkcjonalnych i utrzymanych w kolorystyce, która okazuje się świetnym tłem dla różnych pomysłów dekoracyjnych. 

Meble białe albo w kolorach naturalnego drewna współtworzą przyjazną dla oka całość z modnymi motywami roślinnymi.

Nie tylko do salonów

Zasłony współtworzą aranżację i styl salonów, innych pokoi, ale nie tylko – wciąż wiele osób ceni sobie możliwość przystrojenia za ich pomocą okien kuchennych. Są to szczególnego rodzaju okna, podobnie jak i pomieszczenie, w którym się znajdują. Kuchnie – niezależnie od tego, czy są duże, czy małe – pełnią podobną funkcję. 

To miejsce, które w rankingach popularności uznawane jest przez większość z nas za najważniejsze w każdym domu – miejsce skupiające w sobie rodzinne ciepło i dobrą energię. Dlatego wystrój kuchni powinien sprzyjać takiemu, wyjątkowemu klimatowi, który powinna stwarzać. 

Specjaliści zalecają, aby w kuchni nie rezygnować z kolorów natury – zdecydowanie preferowane są jasne i ciepłe barwy, na tle których – jako prawdziwa dekoracja – świetnie prezentują się np. kosze i misy z owocami, pęki ziół i półki z przyprawami. 

Nie inaczej jest z dekoracją okna. Na jasnym tle ścian pięknie prezentować się będą zadbane okna – z ciekawymi firankami, np. pełnymi uroku zazdrostkami, ale również charakterystycznymi, kuchennymi zasłonkami.

Od wielu lat z kuchnią kojarzą się m.in. zasłony w kratę – dziś również można znaleźć takie zasłony w sklepach – oferuje je np. salon internetowy Tendina. W bogatych katalogach znajdziemy także cieszące się bardzo dużą popularnością motywy kwiatowe, kwiaty z ziołami oraz wzory typowo kuchenne – np. printy przedstawiające ziarna kawy, owoce, warzywa albo talerzyki, dzbanki itp.

Wśród wielu wzorów tekstyliów okiennych na uwagę zasługują też tradycyjne, utrzymane w jednym kolorze tkaniny – idealne w roli pięknych zasłon. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here