Najlepsze sposoby depilacji

Metod na pozbycie się owłosienia znamy wiele, bo depilację stosowano już w starożytności. W Grecji wypalano je płomykiem z lampki oliwnej, ale dzisiaj stosujemy lepsze sposoby. Jedna są nieco bolesne, drugie czasochłonne, inne trzeba powtarzać – które są zatem najlepsze?

Maszynka do golenia

Szybki i tani sposób, by pozbyć się owłosienia, ale trzeba ten zabieg często powtarzać. Depilacja maszynką może być uciążliwa, zwłaszcza dla pań, które mają mocne włoski. Może też podrażniać skórę. Włoski odrastają twarde i ciemniejsze. Panie powinny używać tylko maszynek dla kobiet.

Wosk do depilacji woskiem

Skompletuj niezbędne akcesoria – jak wosk do depilacji w rolce i podgrzewacz. Depilacja woskiem to jedna z najpopularniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Nie nadaje się na okolice intymne. Dla niektórych pań jest ona zbyt bolesna, ale zapewnia efekty do 4-5 tygodni.

Najpierw warto wykonać peeling, a potem zabieg depilacji. Wosk podgrzewamy i nakładamy szpatułką na wybrany fragment ciała, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Teraz przykładamy pasek fizelinowy i jednym zdecydowanym ruchem go zrywamy pod włos. Są też dostępne gotowe paski, wystarczy je rozgrzać w dłoni i przykleić. Ta metoda polecana jest m.in. do depilacji dużych powierzchni, jak nogi czy ramiona.

Kremy do depilacji

Depilacja kremem pozwala uzyskać dobry efekt na trochę dłużej – na około 3-5 dni. Jest bezbolesna, co dla wielu pań ma ogromne znaczenie. Warto wcześniej przetestować dany krem na wybranej części ciała, bo produkt może uczulać – odczekaj dobę, by sprawdzić, czy nie wystąpi reakcja alergiczna. Kremy są polecane do depilacji włosów pod pachami oraz w okolicach miejsc intymnych. Zawierają substancje, które rozpuszczają włosy , również poniżej linii warstwy rogowej naskórka.

Depilacja pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową jest równie skuteczna jak wosk, ale można też przygotować samemu taki kosmetyk. Wystarczy 1/4 szklanki miodu, 1 szklanka cukru i sok z połowy cytryny. Całość należy podgrzać, by uzyskać jednolitą masę, potem wystudzić – i gotowe! Pasta składa się z naturalnych składników, więc nie uczula i nie podrażnia. Efekty są jednak równie długotrwałe, jakie zapewnia m.in. wosk do depilacji w rolce.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest droga, ale zapewnia świetne efekty. To jedyna metoda pozwalająca trwale usunąć włoski. Światło niszczy cebulkę włosa. Jednak zabieg należy wykonać kilka razy, by uzyskać oczekiwane efekty, bo włoski rosną w różnych fazach i tempie. Zależnie od stopnia owłosienia wykonuje się kilka sesji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here