Wągry (zaskórniki) jest to łój wymieszany ze zrogowaciałym naskórkiem, który blokuje ujście porów skóry. Zaskórniki łatwo ulegają nadkażeniom przez bakterie. Powoduje to powstanie pryszczy. Odpowiednią pielęgnacją można usunąć większość wągrów i złagodzić objawy trądziki.
Gruczoły łojowe skóry produkują odpowiednią ilość łoju skórnego. Następnie jest wydzielany przez pory na powierzchnię. Formują cienką warstwę ochronną. Jeśli produkcja jest zbyt duża albo ujścia porów zostaną zatkane martwymi komórkami naskórka lub pory posiadają nieprawidłowa budowę łój skórny zostaje w nich uwięziony i powstają zaskórniki
Sposób na wągry – jak usunąć zaskórniki?
Przede wszystkim unikaj wysuszających i podrażniających skórę składników w kosmetykach oraz mydła. Mogą spowodować łuszczenie się skór co później powoduje zapychanie porów martwymi komórkami naskórka. Nie używaj gęstych, natłuszczających specyfików i kremów nawilżających w momencie, gdy ich nie potrzebujesz. Szukaj pomocy u dermatologa, który przepisze Ci krem z retinoidami, które normalizują produkcję komórek i poprawiają funkcjonowanie porów. Regularnie złuszczaj skórę kemem lub płynem z kwasem salicylowym, pozwoli to pozbyć się martwych komórek. Dodatkowo ten składnik penetruje pory, poprawiając ich kształt, dzięki czemu łój skórny bez przeszkód wydostaje się na powierzchnię. Można też wypróbować zabiegi w gabinecie kosmetycznym takie jak peeling chemiczny, mikrodermabrazję, złuszczanie laserem.
Istnieją również domowe kosmetyki na wągry. Skutecznym sposobem na walkę z wągrami jest peeling z mleka i ryżu. Wystarczy zalać ryż mlekiem, postawić na kilka godzin a następnie zblendować. W efekcie końcowym otrzymamy jednolitą papkę. Tak przygotowanym peelingiem należy oczyszczać twarz wieczorem wykonując delikatne ruchy. Później wystarczy przemyć skórę ciepła wodą.
Możemy wykorzystać również tonik aspirynowy, które złuszcza skórę i oczyszcza pory, pozbywając się zaskórników. W 100 ml wody rozpuszczamy ok. 15 tabletek zwykłej aspiryny. Taki tonik można przechowywać w lodówce przez 2 tygodnie i codziennie przecierać nim twarz.

https://www.uroda.info.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDieta a zdrowe serce
Następny artykułWiedz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here