Borowina od lat znana jest ze swoich właściwości leczniczych. Nie przez przypadek szeroko wykorzystywana jest w różnego rodzaju ośrodkach rehabilitacyjnych, a także kosmetycznych. I chociaż nie wygląda zbyt elegancko, warto poddać się zabiegom z jej udziałem.

Właściwości borowiny

Swoje właściwości borowina zawdzięcza procesowi powstawania. Jako torf powstały z rozkładu cząsteczek roślinnych, jest substancją bogatą w składniki aktywne biologicznie. Z jednej strony są one wyłącznie pochodzenia naturalnego. Z drugiej natomiast posiadają niezwykłą siłę działania będącą efektem ogromnej koncentracji wspomnianych składników.

Borowina – właściwości i zastosowanie kąpieli okładów i plastrów

Ze względu na swoje właściwości, borowina znajduje szereg zastosowań medycznych i kosmetycznych. Aktywne biologicznie składniki, znajdujące się w każdym jej gramie, doskonale penetrują skórę i wnikają bardzo głęboko. Działają więc nie tylko na poziomie komórkowym, ale też oddziałują na położone głęboko tkanki i narządy. Pobudzają je do regeneracji, a także odżywiają i działają przeciwzapalnie.

Kąpiele borowinowe. Te stanowią jeden z najbardziej popularnych zabiegów. Doskonale sprawdzają się w schorzeniach układu ruchu i układu neurologicznego oraz w problemach ze skórą. Niwelują ból i działają przeciwzapalnie przy takich schorzeniach jak zwyrodnienia, dyskopatie, rwa kulszowa, czy urazy kończyn.

Okłady borowinowe. Te również cieszą się dzisiaj ogromną popularnością. Ponieważ działają bakteriobójczo i bakteriostatycznie, doskonale sprawdzają się przy walce z opuchlizną i bólem związanymi z urazami, czy kontuzjami. Poza tym fantastycznie regulują pracę skóry, odmładzając ją i zwalczając problemy cery trądzikowej.

Plastry borowinowe. Te wydają się być stosunkowo najmłodsze. Są też powszechnie dostępne i łatwe w aplikacji. Ich stosowanie może odbywać się spokojnie w domowych warunkach. I z pewnością warto mieć je na wypadek drobnych urazów, czy problemów skórnych wymagających dogłębnej interwencji.

http://www.modaforte.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here