rolety

Rolety to bardzo popularny rodzaj osłon okiennych. Doskonale sprawdzają się we wszystkich rodzajach pomieszczeń, w których służą nie tylko do ochrony przed nadmiarem słońca, ale także jako element nowoczesnego wystroju. Poznaj dwa najpopularniejsze typy, wyróżnione ze względu na ich konstrukcję, i dowiedz się, które z nich najlepiej sprawdzą się w twoim domu.

Różne typy rolet

Aby mówić o roletach, warto na początek wspomnieć, iż na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tych osłon okiennych. Poszczególne typy można wyróżnić ze względu na kilka czynników, takich jak między innymi rodzaj montażu, sposób konstrukcji wałka rolety lub wygląd.

Każdy z typów rolet wyróżnia się na tle innych swoimi własnymi zaletami. Z tego względu powinny być dobierane bardzo indywidualnie, by pozwalały na uzyskanie maksymalnego dopasowania do danego wnętrza, ale też były w nim jak najbardziej funkcjonalne. Z tego względu często w jednym domu warto wykorzystać ich kilka typów, odpowiednio rozmieszczając w poszczególnych pokojach czy kuchni.

Szeroki wybór różnorodnych rolet, które sprawdzą się świetnie w każdym pomieszczeniu, można znaleźć pod adresem https://rolety24.net/. Sprawdź, które z nich będą dla ciebie najlepsze i poznaj bliżej dwa wytypowane przez nas rodzaje.

Rolety standard

Wśród najpopularniejszych typów znajdują się rolety standard, posiadające klasyczną budowę z kasetą, osłaniającą rolkę. Dzięki takiej konstrukcji, po zwinięciu rolety chowa się ona do kasety, a na oknie widoczna jest tylko niewielka, elegancka listwa.

Rolety standard zapewniają dzięki temu doskonałą ochronę przed zabrudzeniem czy przypadkowym zniszczeniem. W efekcie materiał dłużej pozostaje także jednolity kolorystycznie, bez przebarwionego paska, który mógłby z czasem znależć się na nieosłoniętej rolecie w wyniku oddziaływania światła na tę jedną jej część.

Rolety standard często wyposażone są również w klasyczne prowadnice, które zabezpieczają roletę przed odstawaniem od okna. Dzięki takiemu rozwiązaniu jej prowadzenie jest także bardzo bezpieczne i stabilne.

Rolety mini

Alternatywą dla klasycznych rolet standrad są rolety mini, których konstrukcja opiera się na wykorzystaniu jak najmniejszej ilości elementów. Pozbawione zostały zarówno klasycznych prowadnic, jak i kasety, dzięki czemu odznaczają się bardzo prostym, minimalistycznym wyglądem. Idealnie sprawdzają się w przypadku okien, przy których nie ma zbyt wiele miejsca, na przykład z powodu pobliskiej ściany, w kierunku której otwiera się skrzydło. Dzięki roletom mini nie ma obawy, iż ściana zostanie uderzona podczas otwierania.

Jednocześnie, rolety mini posiadają bardzo delikatne żyłki, które pomagają w utrzymaniu materiału na miejscu. Dzięki temu również nie odstają od okna, nawet podczas jego uchylania.

Które lepiej wybrać?

Wybór pomiędzy klasycznymi roletami a roletami mini powinien zostać rozstrzygnięty na podstawie ich najważniejszych zalet. Jeśli zależy ci na jak najabrdziej prostym wyglądzie okna i niewielkiej przestrzeni, jaką zajmie roleta, powinieneś wybrać wersję mini. Jeśli z kolei preferujesz rozwiązanie, które zapewni większą ochronę materiału, wybierz roletę standard.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here