Farby do włosów fryzjerskie

Zanim przejdziemy do farbowania włosów, odpowiednio wcześniej należy zadbać o ich nawilżenie. Intensywność pielęgnacji włosów zwiększyć powinno się na około 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem koloryzacji. Do nawilżania pasm najlepiej sprawdzą się tak zwane humekanty, które posiadają zdolność wiązania wody, co sprawia, że dłużej zatrzymuje się ona we włosach i o wiele lepiej je odżywia. Zalicza się do nich na przykład glicerynę, którą dodać możemy do stosowanych przez nas na co dzień odżywek czy masek do włosów. Dzięki niej ich działanie będzie znacznie bardziej skutecznie. Alternatywą dla gliceryny są środki pielęgnujące zawierające wysoki jej procent w swoim składzie. Równie skuteczne mogą okazać się produkt zawierające hydrolizowane proteiny. Ich zakup zaleca się w szczególności tym z nas, które borykają się z przesuszonymi, rozdwojonymi końcówkami. Mają one zdolność wypełniania ubytków w strukturze włosów, co znacznie poprawi ich kondycję. Po takim odżywieniu pasm, warto sięgnąć po emolientową odżywkę do włosów, która stworzy na nich barierę ochronną.
Po przygotowaniu skóry głowy na przyjęcie wybranej przez nas farby, należy pamiętać o wykonaniu próby alergicznej. Bowiem na każda farba jest taka sama, i po mimo że stosujesz ją już od wielu lat, zawsze musisz sprawdzić jak w danym dniu zareaguje na nią twoje ciało.
Jeśli zdecydowałaś się na wybór tzw. farb fryzjerskich to jesteś jak gdyby na wygranej pozycji w stosunku do kobiet, które używają „zwykłych”, drogeryjnych farb. Dlaczego? Dlatego, że farby fryzjerskie są trwalsze, dają leszy efekt koloryzacji (zwłaszcza w przypadku efektownej zmiany koloru biel-czerń i na odwrót). Mają po prostu lepsze jakościowo składniki.
Jeśli natomiast jeszcze się wahasz czy warto jest inwestować w farby fryzjerskie to przedstawiamy kilka typów.
• Wella Koleston Perfect Paleta. Po zastosowaniu produktu włosy są lśniące i odżywione oraz miłe w dotyku. Producent przekazuje, że po zastosowaniu produktu włosy będą miały o 69% więcej połysku od kosmyków, na których produkt nie był zastosowany. Dodatkowo farba ta w pełni pokrywa siwe kosmyki, a efekt farbowania utrzymuje się długo. Paleta została przystosowana do użytku domowego, więc nie musimy się obawiać, że koloryzacja okaże się skomplikowana.
• Alfaparf Evolution – to farba, która gwarantuje trójwymiarowy, lśniący i jednocześnie trwały kolor. Farba ta doskonale pokrywa także siwe słowy. Producent wykorzystał innowacyjną technologię CUBE 3D TECH, która odpowiada za rewelacyjny efekt kolorystyczny. Farba zawiera kwas hialuronowy, który dodatkowo ułatwia rozprowadzanie koloru.
• Matrix Socolor Dream.Age. To gwarancja idealnej koloryzacji. Farba przynosi znakomite rezultaty w przypadku pań, które mają ponad 50% siwych włosów, gdyż bazuje na innowacyjnym kompleksie Density, zawierającym olejek z lnianki oraz ceramidy. Dlatego farba dodatkowo wzmacnia koloryzowane włosy, pomaga w odbudowaniu ich struktury, dodaje im miękkości i blasku.
• Matrix Socolor Beauty to jeden z najczęściej wybieranych preparatów pielęgnacyjnych przez profesjonalnych fryzjerów. To chyba najlepsza rekomendacja tego nowoczesnego produktu, który gwarantuje znakomite efekty koloryzacji. Farby z tej serii bazują na opatentowanej technologii ColorGrip, która wnika głęboko we włosy. Podczas koloryzacji włosy zostaną wzmocnione, efekt intensywnego koloru utrzyma się długo dzięki zastosowaniu kompleksu Cera-Oil. Dodatkowo posiada wiele odcieni, od platynowego blondu po kruczą czerń.
• Loreal Majirel- ta farba dostępna jest w bardzo szerokiej palecie kolorów. Dzięki systemowi podwójnego wzmocnienia efekt koloryzacji jest zaskakująco trwały. Farba jest w stanie pokryć nawet do 70% siwych włosów. Możliwe jest rozjaśnienie do 3 tonów.
• Lisap Diapason to odpowiedź na szczególne potrzeby włosów siwych. Kosmetyk bardzo dobrze nadaje się do rozjaśniania. Atutem farby jest jej łatwa aplikacja. Uzyskany kolor utrzymuje się przez długi czas, włosy są miękkie i błyszczące. Nie musisz już szukać dłużej innej farby do włosów siwych.

http://www.orlabaszta.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here