Jak usunąć konto z Facebooka?

Portale społecznościowe z roku na rok notują rosnącą liczbę użytkowników. Nie ma czemu się dziwić – to właśnie tam odbywa się spora część życia społecznego. Obecnie nikt nie jest w stanie zakwestionować potęgi narzędzia, jakim jest socjalizacja w ramach internetu. Przede wszystkim wskazuje się, że to właśnie tam ścierają się poglądy na temat niemal każdej aktywności życiowej. W ramach grup zbierają się wszyscy ludzie, których łączą określone poglądy i opinie. Nie bez znaczenia pozostają również strony przedsiębiorstw, na których zachwalają one w sposób uczciwy swoje produkty i usługi. Każdy może zaistnieć w internecie w dowolnej chwili. Czasami jednak zdarzają się sytuacje, gdy chcemy równie szybko zniknąć.

Nie wchodząc zbytnio w kwestię powodów, dla których chcemy utracić możliwość korzystania z portali społecznościowych, zawsze warto wiedzieć, jak usunąć konto z Facebooka. Wbrew pozorom nie jest to czynność tak trudna jak wszystkim się wydaje. Pierwszym krokiem jest otworzenie zakładki z ustawieniami. To właśnie tam następuje edycja wszystkich informacji, które widnieją w profilu. Wtedy należy wejść w podrozdział, który odnosi się do bezpieczeństwa naszych informacji. Na samym dole tej strony mamy możliwość dezaktywacji bądź trwałego usunięcia naszego konta.

Pierwsza opcja przeznaczona jest dla osób, które nie chcą czasowo korzystać z portalu społecznościowego. Ważne jest przy tym, że w przypadku ponownego zalogowania do serwisu, nasze dane znowu staną się widoczne dla wszystkich użytkowników. W sytuacji, gdy chcemy trwale usunąć konto oraz wszystkie powiązane dane, powinniśmy wybrać drugą z dostępnych opcji. Po wskazaniu przyczyny takiego wypowiedzenia musimy potwierdzić zmianę hasłem. Wtedy nastąpi nasze wylogowanie. Ważne jest, że przez pewien okres czasu proces ten jest całkowicie odwracalny. Wystarczy w przeciągu kolejnych dwóch tygodni zalogować się do profilu – wtedy prośba o usunięcie konta zostanie rychło wycofana, a my dalej będziemy mogli korzystać z funkcjonalności serwisu.

http://www.wizjatv.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDruk w reklamie
Następny artykułUbieramy się na wesele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here