Jaki materiał na legowisko dla psa? Kilka porad przed wyborem

0
39

Legowiska dla psów są coraz częściej kupowane. Wielu psich właścicieli decyduje się na zakup legowiska już od pierwszych dni opieki nad swoim pupilem. Inni starają się uszyć legowiska samodzielnie, korzystając z dedykowanych do tego materiałów. Poniżej skupiamy się na tym zagadnieniu, które jest kluczowe z uwagi na bezpieczeństwo i wygodę psa. Podpowiadamy jakie grupy materiałów warto wybrać dla swojego pupila, by wykonane z niego legowisko było wyborem trafionym. 

Siedzisko z poliestru – dla psów wymagających

Poliester to materiał syntetyczny, wykonany z polimerów związanych w formie łańcuchów. Jego włókna są sztywne oraz wysoce wytrzymałe na różnego typu oddziaływania. Poliester wykorzystuje się między innymi do wytwarzania oprzyrządowania dedykowanego do wykorzystania w ogrodzie. Jego wysoka wytrzymałość czyni go także idealnym w przypadku psich legowisk. 

Poliester nie wywołuje reakcji alergicznych, dlatego będzie całkowicie bezpieczny w kontakcie z sierścią i skórą Twojego psiaka. Jest także materiałem w wysokim stopniu termoaktywnym, co pozwala na odprowadzanie absorbowanego z otoczenia ciepła. Jego zaletą użytkową jest także wysoki stopień wentylacji. Z pewnością poprawi to komfort wypoczynku Twojego pupila w sezonie letnich upałów. 

Kluczową zaletą poliestru jest jednak jego wytrzymałość, która dotyczy różnych cech tego materiału. Przede wszystkim – jest on wytrzymały na oddziaływania fizyczne i trudny do roztarcia, rozerwania lub przegryzienia. Nie jest także podatny na rozciąganie ani inne odkształcenia powstające w trakcie użytku. Również walory estetyczne poliestru są istotnym powodem jego wyboru. Oprócz intensywnej kolorystyki i atrakcyjnego wzornictwa legowiska poliestrowe są odporne na blaknięcie w wyniku oddziaływania promieni UV oraz wielokrotnego mycia. 

Dobrej jakości i wysoce atrakcyjne legowiska poliestrowe znajdziesz w ofercie polskiego producenta i dystrybutora psiego oprzyrządowania, pod linkiem: https://www.aquaelzoo.pl/16-legowiska-dla-psa

Bawełna – najpopularniejszy wybór psich opiekunów

Wśród materiałów popularnych i chętnie wykorzystywanych znajduje się także czysta bawełna. Również ona prezentuje rozmaite zalety przemawiające za jej wyborem. Jest to tkanina naturalna, miękka w kontakcie ze skórą i elastyczna. Jest też wodoodporna oraz łatwa w usuwaniu plam. Niestety, może być jednak łatwiejsza do zabrudzenia niż tkanina poliestrowa. W przeciwieństwie od niej, wymaga czyszczenia na mokro – czyli prania w pralce. Warto jednak podkreślić, że podobnie jak poliester bawełna nie wywołuje alergii, a tym samym mogą z niej korzystać zarówno psy o wątłym zdrowiu, jak i psi seniorzy. 

Bawełna jest też materiałem wybieranym chętniej przez same psy, które doceniają jej miękkość i elastyczne formowanie się. Zdecydowana większość psów mając do wyboru to samo legowisko wykonane z poliestru i bawełny wybierze właśnie model bawełniany. Mimo to, należy wskazać na poważny mankament tego materiału, dotyczący jego wytrzymałości i żywotności. Bawełna jest o wiele łatwiejsza do zerwania, zwłaszcza w kontakcie z psimi pazurami lub kłami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here