Jaki materiał na legowisko dla psa? Kilka porad przed wyborem

0
731

Legowiska dla psów są coraz częściej kupowane. Wielu psich właścicieli decyduje się na zakup legowiska już od pierwszych dni opieki nad swoim pupilem. Inni starają się uszyć legowiska samodzielnie, korzystając z dedykowanych do tego materiałów. Poniżej skupiamy się na tym zagadnieniu, które jest kluczowe z uwagi na bezpieczeństwo i wygodę psa. Podpowiadamy jakie grupy materiałów warto wybrać dla swojego pupila, by wykonane z niego legowisko było wyborem trafionym. 

Siedzisko z poliestru – dla psów wymagających

Poliester to materiał syntetyczny, wykonany z polimerów związanych w formie łańcuchów. Jego włókna są sztywne oraz wysoce wytrzymałe na różnego typu oddziaływania. Poliester wykorzystuje się między innymi do wytwarzania oprzyrządowania dedykowanego do wykorzystania w ogrodzie. Jego wysoka wytrzymałość czyni go także idealnym w przypadku psich legowisk. 

Poliester nie wywołuje reakcji alergicznych, dlatego będzie całkowicie bezpieczny w kontakcie z sierścią i skórą Twojego psiaka. Jest także materiałem w wysokim stopniu termoaktywnym, co pozwala na odprowadzanie absorbowanego z otoczenia ciepła. Jego zaletą użytkową jest także wysoki stopień wentylacji. Z pewnością poprawi to komfort wypoczynku Twojego pupila w sezonie letnich upałów. 

Kluczową zaletą poliestru jest jednak jego wytrzymałość, która dotyczy różnych cech tego materiału. Przede wszystkim – jest on wytrzymały na oddziaływania fizyczne i trudny do roztarcia, rozerwania lub przegryzienia. Nie jest także podatny na rozciąganie ani inne odkształcenia powstające w trakcie użytku. Również walory estetyczne poliestru są istotnym powodem jego wyboru. Oprócz intensywnej kolorystyki i atrakcyjnego wzornictwa legowiska poliestrowe są odporne na blaknięcie w wyniku oddziaływania promieni UV oraz wielokrotnego mycia. 

Dobrej jakości i wysoce atrakcyjne legowiska poliestrowe znajdziesz w ofercie polskiego producenta i dystrybutora psiego oprzyrządowania, pod linkiem: https://www.aquaelzoo.pl/16-legowiska-dla-psa

Bawełna – najpopularniejszy wybór psich opiekunów

Wśród materiałów popularnych i chętnie wykorzystywanych znajduje się także czysta bawełna. Również ona prezentuje rozmaite zalety przemawiające za jej wyborem. Jest to tkanina naturalna, miękka w kontakcie ze skórą i elastyczna. Jest też wodoodporna oraz łatwa w usuwaniu plam. Niestety, może być jednak łatwiejsza do zabrudzenia niż tkanina poliestrowa. W przeciwieństwie od niej, wymaga czyszczenia na mokro – czyli prania w pralce. Warto jednak podkreślić, że podobnie jak poliester bawełna nie wywołuje alergii, a tym samym mogą z niej korzystać zarówno psy o wątłym zdrowiu, jak i psi seniorzy. 

Bawełna jest też materiałem wybieranym chętniej przez same psy, które doceniają jej miękkość i elastyczne formowanie się. Zdecydowana większość psów mając do wyboru to samo legowisko wykonane z poliestru i bawełny wybierze właśnie model bawełniany. Mimo to, należy wskazać na poważny mankament tego materiału, dotyczący jego wytrzymałości i żywotności. Bawełna jest o wiele łatwiejsza do zerwania, zwłaszcza w kontakcie z psimi pazurami lub kłami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here