co robić jak włosy szybko stają się tłuste?

Większość kobiet nie jest zadowolona zarówno ze swojej fryzury, jak i kondycji swoich włosów. Zazwyczaj uważają, że mogłoby być lepiej. Nic dziwnego większość z nich posiada włosy łamliwe, suche i matowe. A w niektórych przypadkach nadmiernie się przetłuszczające. Daje to mało estetyczny wygląd. Jak sobie poradzić z takim problemem? Co może być przyczyną takiego stanu?

Przyczyny nadmiernego przetłuszczania się włosów

Zbyt rzadkie mycie włosów

Częstotliwość mycia włosów powinna być dopasowana indywidualnie do naszych potrzeb. Nie w każdym przypadku ich codzienne mycie jest wskazane. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest wykonywanie tego co 2-3 dni. Gdy nie będziemy przestrzegać tej zasady, dojdzie do zatkania mieszków włosowych. Bardzo ważne jest regularne usuwanie wszelkich zanieczyszczeń z powierzchni skóry głowy.

Zbyt częste mycie włosów

Nadgorliwość też nie jest dobra. Jeżeli każdego dnia, a nawet dwa razy dziennie szorujemy swoje włosy szamponem, wcale ich kondycja się nie poprawi. Wręcz przeciwnie. W takiej sytuacji skóra zaczyna się bronić i zaczyna produkować większą ilość sebum. Efektem są przetłuszczone włosy.

Błędna aplikacja odżywki do włosów

Stosowanie odżywki do włosów po każdym myciu jest wskazane, jednak żeby cieszyć się jak najlepszymi efektami powinniśmy wiedzieć jak należy ją aplikować. Odżywka do włosów powinna być nakładana wyłącznie na końcówki włosów, najlepiej od połowy ich długości. Gdy nałożymy ten kosmetyk na skórę głowy, możemy się spodziewać że nasze włosy będą ochlapnięte i szybciej się przetłuszczą.

Przeczytaj też: http://www.toysboard.pl/jak-prostowac-wlosy-zeby-nie-zniszczyc-ich-struktury/

Za gorąca woda użyta podczas mycia

Włosy powinno się myć w wodzie letnie, ani lodowata, ani gorąca nie jest dobrym rozwiązaniem. Wyższa temperatura wody przyczynia się do przetłuszczania włosów i nadmiernej produkcji sebum, z kolei zimna po pierwsze sprawia, że cały proces jest nieprzyjemny, a po drugie niedokładnie oczyszcza włosy, jak i skalp.

Nie oczyszczanie szczotki

Zarówno szczotka, jak i pozostałe narzędzia które stosujemy do stylizacji powinniśmy czyścić regularnie. W końcu każdego dnia odkłada się na nich tłuszcz, zanieczyszczenia i martwy naskórek. Podczas czesana przenosimy to wszystko na skórę głowy, nie dość że w wyniku tego się przetłuszcza, to jeszcze może jej to zaszkodzić.

Codzienne używanie suchego szamponu

Suchy szampon jest bezpiecznym kosmetykiem, jeżeli stosujemy go z umiarem. Gdy używamy go codziennie, za każdym razem tworzymy barierę ochronną na skórze głowy. Z każdym dniem staje się ona coraz grubsza i wygląda mało estetycznie. Włosy wyglądają jak przetłuszczone.

Źródło: https://prawdaserca.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here