Jakie perfumy wybrać na jesień?

Jesień już na dobre spowiła świat swoim liściastym dywanem, na zewnątrz z każdym dniem robi się coraz chłodniej. To najwyższa pora, żeby wyciągnąć z szafy cieplejszą garderobę i otulić się mięsistymi, wełnianymi szalami. To także najodpowiedniejszy czas, aby odkryć nowe zapachy oraz wymienić delikatne perfumy, które dotąd towarzyszyły nam w upalne dni, na coś bardziej wyrazistego i intrygującego.

Zanurz się w zapachu

Poszukiwanie nowych perfum jest jak swego rodzaju podróż w głąb siebie. Warto ją odbyć, ponieważ odpowiednio dobrany zapach może dodać Ci wielkiej pewności. Ponadto to gra w skojarzenia oraz wskazówka, która pozwala na podkreślenie i uwypuklenie niektórych cech osobowości.

Głowa, serce, baza jesiennych perfum

Trwałość, oryginalne aromaty, zmysłowość i elegancja – tego najczęściej szukamy wybierając nowy zapach. Jesienią na ogół sięgamy po wibrujące, głębokie i kadzidlane nuty zapachowe, zawierające w sobie piżmowe, drzewne i orientalne bukiety. Ich zadaniem jest otulenie nas swoim ciepłym aromatem i sprawienie byśmy poczuli się błogo oraz choć na moment zapomnieli o nieuchronnie zbliżającej się zimie. Dobrze, jeśli wybrane perfumy działają na więcej niż jeden zmysł i dodatkowo mogą cieszyć oko pięknym, unikatowym flakonem. Buteleczki, niejednokrotnie będące małymi dziełami sztuki kryją w sobie przede wszystkim niebanalne, orientalne perfumy. Oprócz uwodzicielskich woni przywodzących na myśl wakacyjne podróże po bliskim wschodzie i dalekiej Azji stanowią piękną ozdobę domowej toaletki. Dzięki temu mogą być idealnym prezentem dla oryginalnych, intrygujących osób.

Sprawdzona klasyka ze szczyptą ekstrawagancji

Takie właśnie są perfumy oferowane w tym sezonie przez wielkie domy mody. Kreatorzy starają się dowieść, że owocowe nuty nie są zarezerwowane wyłącznie dla sezonu wiosna-lato. Dlatego w ich ofercie trafimy na leśne, jeżynowe bazy damskich perfum, które w połączeniu z cyprysem, indyjską paczuli i bursztynem tworzą niezwykle kobiecą, zmysłową całość. Lubującym się w nieco mocniejszych kompozycjach polecamy arabskie perfumy orientalne oparte na bazie ekstraktu z drzewa agarowego (oud), wspaniale splecione z owocową, świeżą nutą głowy oraz różano-jaśminową nutą serca. Na przeciwległym biegunie odnajdziemy zaś intensywne, głębokie kompozycje o dużej sile rażenia.

Z happy endem

Perfumy często są nazywane kropką nad i stylizacji. Dlatego ważne, aby dobrać kompozycję zapachową, która dobrze zgra się z naszą osobowością. A Ty na jakie aromaty postawisz tej jesieni? Lekkie owocowo-kwiatowe nuty, tajemnicze, sensualne i uwodzicielskie perfumy orientalne, czy klasykę od wielkich domów mody?